Sledujte nás aj na

S vidinou stať sa inteligentným mestom nadviazal taiwanský Taipei spoluprácu s organizáciou IOTA Foundation. Taipei chce svojim obyvateľom poskytnúť širokú škálu nových technologických výhod.

Nadácia IOTA podpísala dohodu o partnerstve s mestom Taipei. Za týmto krokom je skutočnosť, že sa hlavné mesto Taiwanu usiluje dosiahnuť vytýčené ciele na svojej ceste stať sa smart mestom. To všetko chce dosiahnuť tým, že vo svojich nových inteligentných procesoch implementuje silu blockchainu (DLT – Distributed Ledger Technology).

IOTA Foundation je nezisková organizácia založená v Nemecku, ktorej činnosť je zameraná na blockchainové technológie a DLT a na vývoj automatizovaných ekosystémov. Ďalšou dôležitou technológiou z dielne IOTA je Tangle. Jedná sa o open-source distribuovaný (DLT) protokol pre internet vecí (IoT – Internet of Things). Zatiaľ čo rozširovanie IoT sféry je v plnom prúde, interoperabilita (schopnosť rôznych systémov spolupracovať) a zdieľanie zdrojov sa v tomto svete stávajú nevyhnutnosťou.

IOTA: Nové príležitosti

Spoločnosť IOTA a ňou ponúkané technológie dávajú spoločnostiam príležitosť preskúmať nové B2B modely (Business-2-Business – Biznis pre biznis) tým, že každý technologický zdroj predstavuje potenciálnu službu, ktorá sa môže obchodovať na otvorenom trhu v reálnom čase a bez akýchkoľvek poplatkov. Technológia IOTA teda ponúka bezpečné presuny údajov a peňazí medzi prístrojmi prepojenými vo svete IoT. V testovacom prostredí sa už pomocou IOTA uskutočňujú milióny mikrotransakcií, zabezpečené aktualizácie či bezplatné nabíjanie elektrických vozidiel, taktiež na základe mikroplatieb.

Podľa Davida Sønstebøa, spoluzakladateľa IOTA Foundation je spoločnosť veľmi nadšená z toho, že sa spojila s mestom Taipei.

„Dokazuje to, že naša technológia novej generácie je pripravená na použitie v reálnom svete. IOTA je viac ako len teória. Je to iba špička ľadovca v zmysle toho, aký efekt môže mať IOTA na to, aby sa svet IoT stal ešte viac prepojený a pripravil cestu nielen pre inteligentné mestá, ale pre inteligentný svet,“ dodal.

V súlade s podmienkami dohody, IOTA a Taipei budú rozvíjať spôsoby použitia technológie IOTA. Spolupráca má prispieť k dosiahnutiu cieľov mesta transformovať sa na inteligentnú metropolu prostredníctvom viacerých projektov, čím sa zvýšia nároky na integritu a autenticitu údajov vo verejných službách a iných sférach.

TangleID

Prvým projektom, ktorý sa má realizovať, bude zavedenie digitálnych občianskych preukazov so zabudovaným TangleID. Koncept týchto kariet bol navrhnutý s cieľom vylúčiť riziká spojené s krádežou identity a podvodných voličov. Súčasne budú digitálne karty predstavovať jednoduchý nástroj na sledovanie histórie zdravotných záznamov a ďalších údajov pre verejné služby.

Airbox

Projekt, ktorý sa už realizuje, nesie názov Airbox. Ide o spoločnú iniciatívu spoločností Edimax, Realtek, Asus a Academia Sinica, LASS a samozrejme mesto Taipei. Projekt je zameraný na vytvorenie snímačov o veľkosti ľudskej dlane, ktoré budú slúžiť na detekciu teploty, vlhkosti, svetla či znečistenia ovzdušia. A to ako v budovách tak na verejných priestranstvách. V spolupráci so startupom BiiLabs sa protokol Tangle použije pre dáta získané z Airbox zariadení s vidinou integrovaných platieb cez IOTA. Vďaka technológii IOTA bude možné monitorovať znečistenie ovzdušia v reálnom čase. Znečistenie ovzdušia a smog je v ázijských metropolách doslova životu nebezpečný problém. Obyvatelia Taipei takto získajú jedinečnú príležitosť a prístup k aktuálnym informáciám o úrovni znečistenia v reálnom čase.

Nadácia IOTA plánuje spolupracovať s Taipei a BiiLabs, aby preskúmali viac nových sfér pre začlenenie Tangle a dátového trhu do inteligentného mesta.

Ako uviedol Dominik Schiener, spoluzakladateľ nadácie IOTA: 

Partnerstvo s mestom Taipei vytvára nové základy pre obchodné modely a skutočnú implementáciu našej technológie. Je skvelé vidieť technológiu IOTA implementovanú v rôznych scenároch, ktoré ponúknu skutočnú hodnotu, a to napríklad v prípade podvodov súvisiacich s volebným hlasovaním.“

Záver

Keďže IOTA nie je určená na bežné ľudské obchodovanie, ale skôr ako prostriedok výmeny medzi AI (umelá inteligencia) a transakciami s AI, jedná sa o skvelý spôsob propagácie tohto projektu v spojení s inteligentnými mestami. V najbližších niekoľkých rokoch sa pravdepodobne budú uskutočňovať milióny IOTA transakcií všade okolo nás a bude to vnímané ako normálna súčasť spoločnosti.

Zdroj: pr.blonde20.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...