Sledujte nás aj na

Konzorcium +CityxChange, ktoré zahŕňa aj IOTA Foundation, vyhralo súťaž o vedenie nového projektu zameraného na inteligentné mestá pod záštitou výskumného a inovačného programu EÚ. Celkovo má byť prerozdelený grant vo výške €30 miliónov, pre sedem európskych miest, ktoré budú experimentovať s inteligentnými energetickými inováciami.

Projekt s názvom +CityxChange, ktorý spolupracuje s IOTOU a IOTA Foundation získal finančné prostriedky, ktoré sú určené na výskum využitia blockchain technológie v rade experimentov týkajúcich sa najmä smart miest. Zahŕňajú v sebe energetické riešenia v siedmich európskych mestách. Hodnota finančných prostriedkov, z ktorých väčšina bude pochádzať z Európskej únie, je okolo €30 miliónov. Bude poskytnutá skupine zloženej z približne 25 spoločností, medzi ktoré patrí aj IOTA Foundation, Nórska univerzita vedy a techniky, nórska firma ABB, AVIS Budget Group, Space Engagers, GKinetic Energy LTD a ďalšie.

Mestá, ktoré sa o projekt úspešne uchádzali sú nasledovné:

  1. Trondheim (Nórsko)
  2. Limerick (Írsko)
  3. Alba Iulia (Rumunsko)
  4. Písek (Česká republika)
  5. Sestao (Španielsko)
  6. Smolyan (Bulharsko)
  7. Võru (Estónsko).

Vyššie uvedené mestá budú skúmať blockchain technológie, v dôsledku čoho sa pokúsia zlepšiť kvalitu života ľudí v danej oblasti a ďalej využívať technológiu blockchain na generovanie energie podľa potrieb mesta.

Projekty ako stvorené pre IOTU

Podľa Wilfried Pimenta, vedúci podnikového vývoja v IOTA Foundation, povedal:

Pre IOTU sú inteligentné mestá jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich medzisektorových oblastí. Vychádzajúc z našej práce a partnerstiev v odvetviach mobility, energetiky, alebo marketingu, sú smart mestá projekty prinášajúce všetko v jednom.

Okrem toho spoluzakladateľ IOTA David Sønstebø povedal:

Byť schopný preskúmať a demonštrovať užitočnosť IOTY v spolupráci s mnohými smart mestami naprieč Európou bude neuveriteľne cenný krok vpred.

V rámci tohto projektu je pre IOTU hlavným cieľom nové využitie blockchain technológie a ďalší výskum využiteľnosti tejto technológie k zlepšeniu spotreby či distribúcie energie. Môžeme očakávať, že technológie spoločnosti IOTA sa rozšíria do viacerých miest v celej Európe a očakáva sa, že podobné projekty budú spúšťané aj v iných častiach sveta vrátane USA, Japonska a Austrálie.

Zdroj: cryptodaily.co.ukZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...