Sledujte nás aj na

Spoločnosť Grayscale Investments, ktorá je jednou z najdôležitejších firiem so zameraním na investície v kryptosfére, avizovala, že vytvorí nový fond, ktorý bude zameraný výlučne na kryptomenové aktívum Horizen (ZEN). Fond sa bude nazývať Zen Investment Trust a najprv bude otvorený pre inštitucionálnych investorov, pričom maloobchodníci a súkromní investori získajú prístup za rok.

Horizen

Horizen je kryptomenový projekt zameraný na ochranu súkromia, ktorý vznikol v polovici roka 2017 hard forkom anonymnej kryptomeny ZCash. Avšak nejedná sa len o prostý hard fork.  Vývojársky tím Horizen rozvíja pôvodný kód ZCash za účelom vytvorenia plnohodnotnej atraktívnej na súkromie zameranej platformy, ktorá okrem anonymných transakcií pomocou zero-knowledge proofs (ZK-snarks) ponúka napríklad aj anonymné posielanie správ. Táto platforma prešla 22. augusta rebrandingom a z pôvodného názvu — ZenCash sa tak stal Horizen.

Rob Vigilone, spoluzakladateľ Horizen priblížil myšlienku projektu. Keďže funkcia ochrany osobných údajov na platforme Horizen (ZEN) je už teraz dobre rozvinutá, vývojári majú v úmysle vytvoriť aplikácie, ktoré využívajú ZK-snarks a blockchain sieť ZEN na poskytovanie súkromného zasielania správ, zdieľania médií, hlasovania a ukladania anonymných údajov súkromných osôb alebo spoločností.

Investičný fond

Spoločnosť Grayscale, ktorá stojí aj za investičným fondom Bitcoin Investment Trust, zakúpila ZEN tokeny vo výške $6.3 milióna (približne 400,000 ZEN) za účelom vytvorenia fondu, ktorý umožní akreditovaným investorom alebo finančným inštitúciám zakúpiť „ZEN akcie“. Tento ZEN fond od  Grayscale sa tak pripája k podobným fondom, ktoré sa zameriavajú na Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, XRP alebo ZCash.

Napriek tomu, že ZEN momentálne obsadzuje 72. pozíciu rebríčka najsilnejších kryptomien, tento krok môže byť pre mnohých prekvapením, pretože ZEN v krypto-odvetví patrí medzi menej známe projekty. Avšak Horizen, ako silný projekt s relatívne malou trhovou kapitalizáciou, $81 miliónov, mnohí považujú sa jeden z najperspektívnejších projektov v oblasti anonymných kryptomien. Z tohto dôvodu vytvorenie investičného fondu dáva zmysel.

Michael Sonnenshein, výkonný riaditeľ spoločnosti Grayscale, vysvetľuje, prečo sa jeho firma rozhodla uskutočniť tento neočakávaný krok. Podľa jeho vyjadrení špičkový experti na investície spoločnosti Grayscale sú presvedčení, že Horizen sa vyznačuje „vynikajúcou technológiou a silným tímom“. Z týchto dôvodov sa Horizen javí ako vhodný projekt pre blockchainovo zamerané spoločnosti, ktoré plánujú využívať prvky ochrany súkromia.

Záver

Po týchto správam hodnota ZEN stúpla o 15 %. V čase písania článku sa jeho cena pohybovala na úrovni $17.39, s denným objemom obchodovania takmer $1.84 milióna a celkovou trhovou kapitalizáciou $81.1 miliónov. Vzhľadom na skutočnosť, že vplyvná spoločnosť ako Grayscale zakúpila neuveriteľných 7 % všetkých ZEN tokenov v obehu  (a pravdepodobne ich nepredá), v strednodobom horizonte môžeme očakávať, že cena tohto aktíva bude rásť.

Vývoj ceny ZEN. Po správach o vytvorení investičného fondu cena ZEN stúpla o 15 % (červený kruh).

Zdroj:  cryptovest.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...