Sledujte nás aj na

Najväčšia investičná spoločnosť na svete BlackRock, pokračuje vo svojich predpovediach pre kryptomeny a tvrdí, že v budúcnosti vidí možnosti pre ich „širšie využitie“. Investičný gigant spravujúci majetky v hodnote $5.7 bilióna tvrdí, že na dostatočný pokles volatility kryptomien a na zaradenie do tradičných portfólií si ešte počkáme.

V budúcnosti, keď bude trh pripravený, vidíme v kryptomenách širokú využiteľnosť. Nateraz však veríme, že by ich mali zvažovať len ľudia schopní zvládnuť potenciálne kompletné straty.

BlackRock spomedzi ostatných gigantov finančného premyslu vyčnieva svojou tichou podporou Bitcoinu a ostatných investovateľných krypto aktív. Hlavná strategička spoločnosti verejne prehovorila o tom, že kryptomeny sú pre potenciálne zaujímavý vývoj pod ich drobnohľadom. Pokračujúci záujem napriek obdobiam volatility, je podľa Isabelle Mateos Y Lago dôkazom, že na fenoméne kryptomien má naozaj čo ponúknuť.

Ďalší vývoj

Nálada v BlackRocku je vo výraznom rozpore s názormi ostatných investičných stálic. Tento mesiac sa viceprezident Berkshire Hathaway, Charlie Munger, o Bitcoine vyjadril ako o „absolútnom šialenstve“ a investíciu doň považoval za „nechutnú“.

Čo sa týka blockchainu, kým sa mu podarí nájsť si stabilné miesto na svetovej finančnej scéne BlackRock vidí podobné obmedzenia ako pri Bitcoine:

Jedna na blockchaine založená, zdieľaná finančná databáza, by mohla eliminovať neefektivitu a risk spojený s ľudským spracovaním dát. Kým sa dosiahne jeho používanie na tejto úrovni, bude potrebné vidieť obrovský posun v softvérovom vývoji a kvalitný model údržby. Aby blockchain dosiahol na svoju sľubnú budúcnosť bude musieť prekonať ešte mnohé prekážky.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...