Sledujte nás aj na

Nedávny prieskum spoločnosti Fundstrat Global Advisors odhalil názor inštitucionálnych investorov ohľadom očakávaného vývoja kryptomien počas ekonomickej recesie.

Investori tvrdia, že recesia prinesie zosilnenie cien kryptomien

MarketWatch priniesol výsledky prieskumu, v ktorom sa uvádza, že viac ako 70 %  investorov verí v to, že ceny kryptomien budú počas recesie rásť. Výsledky sa zhodujú s podobným prieskumom medzi používateľmi platformy Twitter. V rámci sociálnej siete Twitter uviedlo 59 % respondentov, že v čase ekonomickej krízy veria v rast cien kryptomien.

Otázka: Prinesie ekonomická recesia pre kryptomeny rast ich cien? Zdroj: Fundstrat, Twitter

V štátoch ako Venezuela, či Irán začali ľudia vo veľkom prechádzať na Bitcoin (BTC) a ďalšie digitálne meny, aby sa tak ubránili nežiadúcim efektom krízy. V minulosti sa  Bitcoinu vo Venezuele podarilo dosiahnuť prémiové úrovne. Možno aj práve preto si spoločnosti nevedia zatiaľ predstaviť dopad krízy v globálnom meradle.

Mati Greenspan vyhlásil, že recesia nemusí nevyhnutne spôsobiť vzrast cien virtuálnych mien:

Nemyslím si, že je to tak binárne. Ak sa pozrieme na posledné roky, kryptomeny mali vždy unikátnu koreláciu s vysoko rizikovými aktívami. Tie rástli, ako sa investori snažili o dodatočný risk.

Sú za prichádzajúcu recesiu zodpovedné aj kryptomeny?

Finanční experti odhadujú, že ďalšia ekonomická kríza môže nastať už v roku 2020. Medzinárodný Menový Fond (IMF) vydal však varovanie k nadchádzajúcej hroziacej ekonomickej recesii. Podľa MMF sa globálny dlh zvyšuje raketovým tempom, čo značne ovplyvňuje svetovú ekonomiku. Finančný systém musí čeliť aj rýchlemu rozvoju finančných technológií.

Bude očakávaná kríza horšia než tá z roku 2008 a budú v nej BTC a kryptomeny hrať významnú úlohu?

Vyjadrenie IMF:

Postupnosť otrasov a politických reakcií, ktoré nasledovali po bankrote Lehman Brothers, viedli k stavu svetovej ekonomike, ktorej  medián verejného dlhu k HDP pred krízou predstavoval 52 % z 36 %. Výkazy centrálnych bánk, najmä vo vyspelých ekonomikách, sú niekoľkonásobne väčšie ako pred krízou. Rozvíjajúce sa trhy a ekonomiky v súčasnosti predstavujú 60 % svetového HDP v parite kúpnej sily, v porovnaní s 44  % spred 10  rokov, čo čiastočne odráža slabé oživenie vo vyspelých ekonomikách.

Zhrnutie prieskumu: Ripple (XRP) ako veľmi obľúbený token

Odhliadnúc od časti prieskumu týkajúcej sa perspektívy kryptomien počas recesie, prieskum sa taktiež preskúmal zmýšľanie rastúcej kryptosféry v niekoľkých aspektoch trhu. Respondenti mali vybrať ich najobľúbenejší coin alebo token. 59 % inštitucionálnych investorov si vybralo BTC, zatiaľ čo na sociálnej sieti Twitter sa 46 % opýtaných rozhodlo práve pre XRP.

Ripple: Platobné riešenie xRapid je pripravené na komerčné používanie!

Ripple môžeme na základe výsledkov prieskumu považovať za najviac polarizačný token z pomedzi pätnástich tokenov v rámci štúdie. 31 % ľudí sa na Twitteri vyjadrilo, že práve token a platobná sieť Ripple im dáva najväčší zmysel. Na strane investičných spoločností prišlo k tomu istému záveru 28 % opýtaných, pričom ani jeden neurčil XRP za svoju obľúbenú kryptomenu.

Ďalším zaujímavým záverom prieskumu je názor inštitucionálnych a malých investorov na Bitcoin. 54 % investičných spoločností si myslí, že BTC už dosiahol svoje dno, oproti 44 % na Twitteri.

Investičné spoločnosti viac veria tomu, že BTC presiahne hranicu $15,000 do konca roka 2019, než malí investori. Tak môžeme konštatovať, že väčší hráči v krypto sfére, sú väčšími vizionármi BTC, než malí investori.

Zdroj: bitcoinist.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...