Sledujte nás aj na

Kým Bitcoin pokračuje vo svojom chaotickom cenovom vyčíňaní, nepretržite klesajúc a stúpajúc cez kľúčové úrovne, niektorí paranoidní traderi sa obávajú, že z kryptomenového trhu zmizli inštitucionálni investori. Správy však naopak naznačujú, že finančná rezerva investičnej spoločnosti Grayscale stále narastá, kým inštitucionálni hráči naďalej vyjadrujú zvýšený záujem o kryptoaktíva. Toto pravdaže dokazuje, že inštitúcie majú obrovský záujem o kryptomeny, a že dno na trhu je teoreticky v dohľade.

Grayscale vlastní BTC v hodnote $826 miliónov

Podľa výskumnej správy vydanej 3. decembra z kancelárie kryptoanalytikov Diar, Graysacale Investments, samozvaná „dôveryhodná autorita na poli investícií do digitálnych mien“ nahromadila už tisíce BTC pre svoj vnútorný Bitcoin investičný fond (GBTC).

Spoločnosť Grayscale, ktorú vlastní Digital Currency Group (DGC), od začiatku roka 2018 zväčšila množstvo vlastnených Bitcoinov z 30,600 BTC na 203,000 BTC, čo v celku činí viac ako 1 % celkového počtu BTC v obehu.

Počet BTC vo vlastníctve Grayscale neustále stúpa.

Na grafe môžeme pozorovať ako obsah peňaženiek, ktoré vlastní Grayscale GBTC (prostriedok ktorý umožňuje maloobchodníkom a investorom kupovať uschované BTC na americkom over-the-counter trhu) narastá doslova z mesiaca na mesiac. Tento stály nárast množstva BTC, ktoré Grayscale drží znamená, že sa peniaze do kryptomenového trhu stále vlievajú. A to je dobré znamenie.

Inštitucionálni hráči pokračujú v kryptonájazdoch

Grayscale nie je jedinou dcérskou spoločnosťou, ktorá je svedkom zvyšovania záujmu o investovanie do novej triedy aktív – kryptomien. Spoločnosť Genesis Trading, vlastnená Newyorským konglomerátom, sa vyjadrila prostredníctvom svojho generálneho riaditeľa Michaela Moroa, že ich úverové služby sa tešia zvýšenej pozornosti a záujmu. Tieto pozitívne ohlasy pochádzajú od vyše 60 inštitucionálnych zákazníkov a partnerov spoločnosti. Tí v posledných šiestich mesiacoch požiadali o kryptomenové pôžičky zahŕňajúce skoro tucet digitálnych aktív. Podľa vlastných štatistík, sumy dokopy dosiahli až dych vyrážajúcu hodnotu, a to $553 miliónov.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Moro dodal, že kým mnoho inštitucionálnych dlžníkov svoje pôžičky v plnej sume už vyplatili, stále ostáva približne $130 miliónov v aktívnych pôžičkách. A toto číslo neustále narastá. To nepriamo poukazuje na fakt, že kryptomenová recesia týchto jedincov vôbec neodradila.

Tento pokračujúci trend neostal bez povšimnutia. Mnohé inštitúcie a kryptoinovátori už začali zriaďovať produkty, služby a platformy, určené majetným jedincom a Wall Street. Napríklad Nasdaq nedávno vyhlásil, že začal spolupracovať s firmou VanEck na vytvorení „Bitcoinových a krypto 2.0“ futures kontraktov, cielených rovnako na inštitúcie ako aj na retailových investorov.

Kryptomeny sú cenné aj bez inštitucionálnych investícií

Ak by sa náhodou stalo, že by peniaze z veľkých inštitúcií prestali prúdiť do kryptomenového sektora, spomínané platformy by síce začali chradnúť, no  Bitcoin a jeho altcoinoví bratia tu ostanú a budú naďalej plniť svoju úlohu. Tom Lee, riaditeľ Fundstrat Global Advisors tvrdí, že Bitcoin to síce má momentálne nahnuté, ale ani zďaleka nie je pokorený.

Tom Lee dodáva, že v kryptosfére sa dá stále dobre zarobiť. Nie len obchodovaním, ale aj vytvorením nových biznis príležitostí. Odhaduje sa, že zmenáreň BitMex vykáže za rok 2018 zisk niekde na úrovni $1.2 miliardy.  Touto ziskovosťou by mohla úspešne privábiť nových investorov, ktorí by pokračovali v investovaní do kryptomien a podobných projektov.

Jackson Palmer, CEO kryptomeny Dogecoin si myslí, že kryptomeny máju silu udržať si prirodzenú cenu aj bez pomoci Wall Streetu. Projekty ako Lightning Network a Plasma môžu kryptomenám výrazne pomôcť na poli škálovacích problémov a udržať si tak momentum decentralizovanej revolúcie.  Známy whistleblower Edward Snowden taktiež chválil kryptomeny pre ich schopnosť predčiť tradičné entity.

Zdroj: altcointoday.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...