Sledujte nás aj na

Podľa CNBC „Index mizérie Bitcoinu“ (BMI), ktorý bol vyvinutý stratégom z Wall Street, Thomasom Leeom naznačuje, že teraz je ten správny čas nakúpiť Bitcoin (BTC). Lee doposiaľ nezmenil žiadne svoje predikcie ceny BTC, ktoré ostávajú na $20,000 v polke roka 2018 a do konca roka odhaduje cenu BTC na úrovni $25,000.

Thomas Lee je spoluzakladateľ firmy Fundstrat Global Advisors a pre CNBC „Fast Money“ sa v piatok vyjadril, že keď hodnota indexu BMI klesne pod 27, znamená to pre Bitcoin jeho najlepší výkon za posledných 12 mesiacov. Lee dodal, že takýto stav nastáva skoro každý rok.

Čo je a ako funguje BMI index?

„Bitcoin Misery Index“ (BMI), doslova Index mizérie Bitcoinu vytvoril Thomas Lee. Index by mal pomôcť investorom odhadnúť, kedy je ten správny čas na nákup Bitcoinu. Index sa počíta na škále od 0 po 100. Hovoríme, že BMI sa nachádza v mizérii alebo v „nešťastí“, keď je jeho hodnota pod 27, t.j. Bitcoin má najlepšiu 12 mesačnú výkonnosť a to je ten správny čas na nákup. Cena Bitcoinu je nízka, no predpokladá sa, že tak, ako aj v minulosti následne vzrastie a to bude správny čas na predaj Bitcoinu.

Najnižší Index od Septembra 2011

BMI index sa teraz pohybuje okolo hodnoty 18.8 na škále do 100, čo je najnižšia hodnota od 6. septembra 2011. Lee vysvetlil, že index ukazuje to, ako šťastní alebo nešťastní ste, keď držíte Bitcoin.

Index je nastavený ako kontrastný indikátor. Keď je nízky, investori by mali nakupovať a opačne, keď je vysoký, mali by predávať. Index počíta množstvo výherných obchodov z celkového počtu obchodov. Počíta taktiež s volatilitou.

Cena Bitcoinu klesla o 24% koncom minulého týždňa zo svojho pondelkového maxima následkom správ o stúpajúcom regulačnom dohľade. A Bitcoin spolu s ostatnými kryptomenami klesať momentálne neprestávajú.

Aj keď ide len o krátkodobé signály, nízke hodnoty nepotešili. Z dlhodobého hľadiska však môžu nízke hodnoty poukázať na výbornú príležitosť na kúpu Bitcoinu.

Pohľad na BMI v praxi (Zdroj: Fundstrat)

Čo predpovedajú predchádzajúce pády Bitcoinu?

Posledné 4 razy, keď BMI klesol pod 27, tak sa Bitcoinu vždy podarilo rásť ďalších 12 mesiacov, dodal Lee.

Minulý týždeň bol pre Bitcoin ťažký. Hlavná Hong Kongská burza v stredu vyhlásila, že niektoré účty boli odcudzené hackermi. V tom istom čase americká Komisia pre cenné papiere a burzu zvýšila svoju pozornosť na krypto peňaženky a krypto burzy. Japonsko na mesiac zakázalo činnosť dvom krypto burzám a žiada podnikové zlepšenia na ďalších piatich burzách.

Správca už zaniknutej burzy Mt. Gox predal Bitcoiny a Bitcoin Cash v celkovej hodnote okolo $400 miliónov. To takisto nepridalo na radosti investorov a trh po tomto predaji naďalej padá.

Momentálne sa Bitcoin obchoduje za $8,276. Aj keď táto cena ostáva o viac ako 800% vyššia než bola pred rokom, stratila viac ako 50% z jej rekordnej výšky, viac ako $20,000 z polovice decembra.

Lee povedal, že byť takto nešťastný z držania Bitcoinu je veľmi neobvyklé. Posledné takéto obdobia boli v novembri 2012, v januári 2015 a v septembri 2016.

V každom prípade však v nasledujúcich mesiacoch Bitcoin začal rásť.

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...