Sledujte nás aj na

Juhokórejská spoločnosť ICON, založená v roku 2017, sa do kryptomenovej sféry zapísala ako jedna z prvých na komunitu zameraných platforiem, ktorá sa usiluje o prepojenie jednolivých izolovaých/samostatných blockchainov. Podľa správy oficiálne vydanej spoločnosťou, ICON už v najbližších dňoch spustí migráciu svojich tokenov ICX z Ethereum blockchainu a natívnu ICON blockchain sieť.

Migrácia ICX začne už o pár hodín

ICON je konkurent platforiem pre smart kontrakty, a teda tiež dokáže hostiť ICO a dApps. Ako kórejská platforma, ICON môže prilákať mnoho investorov práve z tejto krajiny, ktorá patrí medzi najpoprednejšie, čo sa týka výšky investovaného kapitálu v kryptomenách.

Po prvotnom oneskorení z dôvodu problémov s prenosom ICX tokenov, ICON konečne bude migrovať z Ethereum blockchainu a tým začne prenos ICX tokenov na vlastný mainnet.

Podľa oficiálneho oznámenia bude automatická migrácia ICX k dispozícii iba na troch zúčastnených burzách — Binance, Upbit a Bithumb.

V oficiálnom príspevku sa píše:

Binance, Upbit a Bithumb sú kryptomenové burzy, ktoré sa dohodli s ICON na podpore migrácie tokenov. Dávajte si pozor na iné burzy alebo tretie strany, ktoré tvrdia, že podporujú migráciu tokenu ICX. Zoznam búrz budeme postupne aktualizovať.“

Uvedené burzy budú akceptovať vklady ERC-20 ICX až do 20. júna (června). Následne započne oficiálna migrácia a vklady/výbery ICX budú pozastavené až do ukončenia migrácie. Mince ICX na mainnete budú zamenené v pomere 1:1 ERC-20 ICX voči ICX na hlavnej sieti, teda 1 ERC-20 ICX token = 1 ICX mainnet coin. Po vymenení tokenov, používatelia nebudú môcť previesť svoje hlavné coiny späť na ERC-20 ICX.

Alternatívnou metódou pre migráciu tokenov bez kryptomenových búrz je možná použitím oficiálneho nástroja ICONex. Podrobný návod s obrázkami (v angličtine) ako použiť ICONex nájdete tu.

Dávajte si pozor!

Vzhľadom na to, že v súčasnosti dochádza k výmene ICX tokenov, ICON upozornil používateľov na potenciálne podvody tretích strán, ktoré sa snažia zneužiť nevedomosť používateľov.

ICON v časti „Dôležité upozornenie“ svojho príspevku uvádza:

„Môžu sa vyskytnúť pokusy o podvody od osôb a spoločností, ktoré sa vydávajú za ICON. Migrácia ICX sa uskutoční iba prostredníctvom ICONex, Binance, Upbit a Bithumb. Ak sa stretnete s akýmikoľvek pokusmi o podvod, napríklad o zaslanie ICX do individuálnej peňaženky, dajte nám prosím vedieť (hello@icon.foundation).“

S falošným marketingom a podvodnými aktivitami, ktoré stále pretrvávajú vo svete kryptomien, pripomíname kryptonadšencom a obchodníkom, aby zostali opatrní a boli ostražití voči každej podozrivej aktivite.

Zdroj: medium.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...