Sledujte nás aj na

ICO (počiatočná ponuka mincí) majú v súčasnosti nie najlepšiu povesť a dá sa povedať, že právom. V roku 2017 sa uskutočnilo takmer tisíc ICO, pričom až 142 z týchto projektov skrachovalo skôr, než začalo. Ďalších približne 390 projektov  zaniklo kvôli nečinnosti alebo sa ukázalo, že sa jedná o podvody, kde ich zakladatelia odcudzili vyzbierané financie od svojich investorov.

ICO sa vyvíjajú

Približne 60 % všetkých minuloročných ICO zlyhalo a s nimi utrpela aj reputácia tejto formy zbierania prostriedkov pre financovanie nových projektov. V súčasnosti už mnoho investorov nie je ochotných investovať do ICO zo strachu, že prídu o peniaze. To bohužiaľ ovplyvňuje aj kvalitné projekty, ktoré sú zatienené tieňom nedôvery. ICO ako metóda fundraisingu začína byť spochybňovaná, čo do značnej miery obmedzilo výšku finančných prostriedkov, ktoré spoločnosti stojace za projektami dokážu vyzbierať.

Oplatí sa do ICO ešte investovať?

Dni, kedy sa cez ICO dali od investorov vyzbierať ohromné čiastky ($100 miliónov) sú pravdepodobne za nami, no stále je možné vyzbierať slušné čiastky ($20 až $25 miliónov). V minulosti na úspešné ICO stačilo vytvoriť atraktívnu webovú stránku, vhodne napísať whitepaper a apelovať na chamtivú stránku investorov, ktorí dúfali, že práve to konkrétne ICO im prinesie rozprávkový majetok. V súčasnosti sú však ľudia viac skeptický a obávajú sa ICO podvodov. A to je dobré. Ak chcú dnes spoločnosti úspešne vyzbierať peniaze, musia apelovať na širokú verejnosť, vládne subjekty a veľké spoločnosti, ktoré budú ochotné podporiť ich prácu. Spoločnosti si uvedomili, že pre úspešné presadenie projektu musí ich myšlienka vynikať a obsahovať silné a atraktívne dôvody pre investorom viac, ako kedykoľvek predtým.

Väčšina projektov sa viac zaujímala o získanie finančných prostriedkov než o vytvorenie skutočne životaschopného projektu. Znamená to teda, že by sme nemali byť ochotní investovať do ICO? S množstvom spoločností, ktoré sa teraz usilujú o priazeň investorov, je pre projekty oveľa ťažšie získať pozornosť. Takže projekty, ktoré to myslia vážne a majú potenciál stať sa skutočnými skvostami, musia teraz ešte pred samotným uvedením na trh urobiť viac práce ako kedykoľvek predtým. Čo je vo všeobecnosti pre kryptosféru a ICO prospešné.

Blockchain a kryptomeny z rastúcich požiadavok na ICO profitujú

Z rastúcich požiadavok na kvalitu a prevedenie projektu sa vylepšuje infraštruktúra, ktorá pomáha rozvíjať vedľajšie ale aj hlavné technológie pre podporu kryptomien a blockchain technológie. S budúcou možnosťou prepojenia ETF a kryptomien, toto odvetvie ešte nikdy nebolo tak blízko k legitímnosti ako pre vlády tak pre verejnosť.

Charakter ICO sa mení.

Tak, ako pri všetkých formách investovania, aj pri ICO musia investori vložiť svoj čas do výskumu informácií o projekte, do ktorého chcú investovať. Technologické pozadie, legitimita projektu, problém a jeho riešenie, pozadie zakladateľov spoločnosti, vízia, to je len pár aspektov, na ktoré sa treba zamerať.

Ako investovať do ICO — na čo si treba dávať pozor.

Záver

Oplatí sa stále investovať a dôverovať v ICO? To záleží len na Vás a Vašej viere v úspešnosť projektu, do ktorého investujete. Kvalitné a perspektívne projekty budú vznikať stále, no je len na Vás, či ich dokážete zachytiť a správne analyzovať. Koniec koncov, aj také Ethereum, v súčasnosti druhá najsilnejšia kryptomena a azda najpopulárnejšia blockchain platforma, vyzbierala počiatočný kapitál prostredníctvom ICO.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...