Sledujte nás aj na

Dňa 25. septembra 2017 – SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzu) vydala tlačovú správu týkajúcu sa vytvorenia „kyber-jednotky“. Táto špecializovaná jednotka bude mať za úlohu dohliadať na virtuálne meny a ICO.

Komisia uviedla: Kyber-jednotka sa bude zaoberať rozsiahlymi odbornými znalosťami o presadzovaní práva v oblasti kybernetiky so špecializáciou na zločiny súvisiace s kryptomenami, ako sú:

  • Schémy manipulácie s trhom zahŕňajúce nepravdivé informácie šírené prostredníctvom elektronických a sociálnych médií
  • Hackovanie za účelom získania materiálnych neverejných informácií
  • Porušenia zahŕňajúce podvody v účtovných knihách (distributed ledger) a ICO
  • Zneužitie a ilegálne aktivity spojené s používaním dark web-u
  • Vniknutia do účtov retailových maklérov
  • Ohrozenia súvisiace s kybernetickým priestorom pre obchodné platformy a ďalšiu kritickú trhovú infraštruktúru

Ohrozenie anonymity užívateľov kryptomien?

Odteraz bude mať komisia oficiálnu úlohu dohliadať na ICO a Distributed Ledger Technology. Podľa niektorých kritikov presadzovanie práva nad „distribuovanou knihou“ je neprijateľné. V závislosti od toho, ako tento termín bude SEC definovať (a taktiež súdy), SEC by mohol získať právomoc vyšetrovať účty a bilanciu kryptomien jednotlivých užívateľov.

Investori iniciatívu zo strany SEC uvítajú

Vyhlásenie o tomto prístupe zo strany SEC je celkom priaznivé pre spoločnosť a trh. S obrovským nárastom využívania ICO pre získavanie kapitálu (až o 1.5 mld. dolárov iba v posledných 10 mesiacoch), dohľad nad ICO investori uvítajú. Mnohí investori sa totiž stávajú obeťami podvodov a krádeží peňazí.

Zdá sa, že SEC zastáva vyvážený prístup k digitálnym menám. Vzhľadom na to, že mnohé ICO sľubujú „tokeny“, ktoré sa veľmi podobajú na „akcie“, nie je prekvapujúce, že SEC sa zaujímajú o riziká a prípadné porušenia pravidiel v tejto oblasti.

 

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...