Sledujte nás aj na

Hovorí sa, že blockchain je len pre šprtov a kryptomeny sú peniaze počítačových nadšencov. Samozrejme, jedná sa o technicky náročnú oblasť a tak niet divu, že blockchain priťahuje pozornosť veľkých firiem z tejto oblasti. Jednou z nich je aj spoločnosť IBM. Počítačový gigant spustil svoje finančné riešenie založené na blockchaine do testovacej prevádzky. Podľa nich má potenciál úplne zmeniť súčasné status quo v oblasti globálnych platieb a remitencií.

Nové riešenie s názvom „IBM Blockchain World Wire“ kombinuje Stellar blockchain s digitálnymi aktívami, ktoré umožňujú okamžité prevody peňazí s garantovanou hodnotou.

IBM nie je žiadny nováčik v kryptosvete. Spoločnosť v júli podporila stablecoin, ktorý vydáva spoločnosť Stronghold v sieti Stellar. V tom istom mesiaci IBM oznámil, že sa podieľal na ekologicky zameranom kryptoprojekte taktiež postavenom na Stellar sieti.

Nová platforma postavená na Stellar blockchaine sa označuje ako „finančný nástroj, ktorý dokáže súčasne zúčtovať a vyrovnávať cezhraničné platby v takmer reálnom čase.“ Podľa IBM World Wire sa ľahko integruje do existujúcich platobných systémov, podporuje platby akejkoľvek veľkosti, do akejkoľvek destinácie a v akejkoľvek mene. To všetko v prostredí s vysokým stupňom bezpečnosti.

Potenciál platformy World Wire popisuje IBM nasledovne:

„Odosielanie peňazí cez hranice si dnes vyžaduje sériu sprostredkovateľov pre zúčtovanie a vyrovnanie celej transakcie, pričom každý z nich do procesu pridáva čas a náklady. S IBM Blockchain World Wire sa vyrovnávanie a zúčtovanie platieb uskutočňuje v reálnom čase. Riešenie využíva digitálne aktíva na vysporiadanie transakcií – slúžiace ako vopred dohodnutý uchovávateľ hodnoty – ako aj na integráciu správ o platobných inštrukciách. Znamená to, že prostriedky možno teraz prevádzať za zlomok nákladov a času oproti tradičnému korešpondenčnému bankovníctvu.“

Ako to celé funguje?

Pod kapotou platformy World Wire sa nachádza systém umožňujúci finančným inštitúciám či zúčastneným stranám používať digitálne aktívum podľa vlastného výberu. Či už ide o digitálnu menu centrálnej banky, kryptomenu alebo stablecoin, môžu práve tieto aktíva ako slúžiť ako most medzi dvoma fiatovými menami. Digitálne aktívum tak uľahčuje obchodovanie a poskytuje dôležité pokyny potrebné pre zúčtovanie transakcie.

Pomocou pripojenia k rozhraniu World Wire API môžu inštitúcie využívať svoje existujúce platobné systémy na bezproblémovú konverziu svojich fiatových mien na požadované digitálne aktíva, cez ktoré sa transakcia uskutoční. Platforma potom konvertuje digitálne aktívum na druhú fiatovú menu (menu prijímateľa), a tak dokáže spracovať celú transakciu takmer okamžite.

Porovnanie súčasných platobných systémov a riešenia IBM World Wire

Všetky transakcie sú zaznamenané v Stellar blockchaine na účely zabezpečenia a zúčtovania a tiež to pomáha s dodržiavaním predpisov, pretože existuje skutočne trvalý záznam o každej transakcii, ktorá sa uskutočňuje pomocou World Wire.

Podľa spoločnosti IBM výhody tohto nového riešenia zahŕňajú rýchlejšie spracovanie platieb, súčasné zúčtovanie a vyrovnanie, skrátený čas na riešenie prípadných problémov a podstatne nižšie náklady na zúčtovanie.

World Wire tiež eliminuje prítomnosť viacerých strán v jednej transakcii a výrazne znižuje kapitálové požiadavky na cezhraničné transakcie. Okrem toho spoločnosť IBM tvrdí, že World Wire zlepší aj transparentnosť celého procesu prostredníctvom jedného výmenného poplatku medzi všetkými menami.

Stellar zažíva pozitívne časy

Stellaru sa v poslednej dobe veľmi darí. Je to vydarený projekt, ktorý si obľúbili veľké firmy, ale aj jednotlivci a startupy. Nedávno Stellar sieť oslávila významný míľnik v podobe jedného milióna aktívnych používateľských účtov. Jedná sa o skvelý úspech pre tak mladý (trojročný) projekt, ktorý sa snaží vytvoriť nový digitálny finančný systém.

Iba v priebehu júla tohto roka bolo do siete Stellar pridaných viac ako 350,000 nových účtov. Okrem toho bolo v Stellar sieti obchodovaných viac ako 3,300 rôznych aktív s kumulovanou hodnotou 48.75 miliárd Stellar tokenov – XLM (približne $11.5 miliardy) a vykonaných bolo viac ako 25 miliónov platieb.

Prečítajte si: Čo je to platobná sieť Stellar Lumens a ako funguje?

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...