Sledujte nás aj na

Známa čínska bitcoinová znemáreň Huobi ukončila svoje aktivity. Posledné „zbohom“ urobila, keď v utorok 31. októbra pripravila návštevníkov na ukončenie webovej stránky.

príspevku na blogu spoločnosti je možné nájsť vyjadrenie k ukončeniu pôsobenia. Huobi však tvrdí, že si vie svoje pokračovanie predstaviť ako „integrovaný poskytovateľ informácií a výskumu“ v oblasti Blockchain technológií, zameraný na čínsky trh. Zakladateľ Leon Li komentoval udalosť ako významný míľnik:

„Verím, že táto udalosť je míľnikom nielen pre Huobi, ale je aj vítaným novým rozmerom v oblasti čínskych digitálnych aktív a nezabudnuteľným dňom v ich vývoji.“

Zatiaľ čo mnohí stále dúfajú, že Čína povolí domácim obchodníkom obchodovanie s kryptomenami, niektoré veľké ryby a projekty v krajine ukončia pôsobenie k 1. novembru 2017. Medzi takéto platformy patrí napríklad BTCChina alebo OKCoin.

Tento týždeň na internete kolovali informácie, že čínski investori možno využijú medzinárodné sesterské platformy Huobi a OKCoin. Pri týchto platformách sa momentálne čaká na spustenie peer-to-peer obchodovania v pároch Bitcoin-Fiat meny. Tieto informácie však doposiaľ neboli potvrdené. Li nakoniec dodal:

„V minulosti Huobi patrilo medzi signifikantné symboly v oblasti digitálnych aktív. V budúcnosti bude tím v Huobi pokračovať v aktívnej globálnej participácii na vývoji v tomto odvetví.“

Vcelku záhadná a nič nehovoriaca odpoveď naštartovala na internete vlny špekulácii. V poslednej dobe je zrejmé napríklad to, že čínski obchodníci sa vracajú hromadne na P2P platformy,  hlavne k tým od spoločnosti LocalBitcoins, ktorá sa momentálne teší veľkému záujmu.

CEO Li nakoniec poďakoval všetkým používateľom a opakovane zdôraznil vieru, že čínske regulácie budú mať aj pozitívny dopad na sféru digitálnych mien v Číne.

„Vďaka vašej viere a talentu stále verím, že všetky výzvy, ktorým Huobi čelí sú vlastne príležitosťami,“ dodal Li na záver.

 

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...