Sledujte nás aj na

Taiwanská spoločnosť HTC plánuje vytvoriť smartphone poháňaný blockchainom, ktorý sa bude volať Exodus. Mobil, ktorý môže byť druhým svetovým mobilným telefónom, ktorý bude poháňaný blockchainom, bude podporovať Bitcoin a Ethereum. Smartfón bude mať univerzálnu peňaženku, bezpečný hardvér a decentralizované aplikácie.

HTC Exodus by bol prvým takýmto produktom tejto veľkej značky. Švajčiarsky start-up Sirin Labs nedávno spustil prvý smartphone s názvom Finney, ktorý je tiež poháňaný blockchainom.

HTC plánuje vytvoriť natívnu blockchainovú sieť, ktorá bude používať smartphony Exodus ako uzly na uľahčenie blockchainových transakcií, a zároveň aj ako kryptomenovú zmenáreň. HTC zatiaľ neprezradilo cenu smartfónu, za ktorú sa bude predávať. Finney, ktorý umožňuje uchovávať a používať kryptomeny bez transakčných poplatkov sa bude predávať za $1,000, čo podľa aktuálneho kurzu predstavuje 843 €.

Phil Chcen, ktorý viedol vývoj virtuálnej reality HTC Vive, bude mať na starosti všetky iniciatívy týkajúce sa blockchainov a kryptomien, vrátane smartfónu Exodus.

Chen počas kryptomenovej a blockchain konferencie, Consensus 2018, povedal:

“Pracujeme s myšlienkou, že vo svojom vlastnom smartfón budete uchovávať svoje vlastné súkromné klúče, svoju vlastnú identitu a svoje vlastné dáta.”

Podľa najnovších informácií pracuje spoločnosť Huawei taktiež na smartfóne založenom na blockchaine.

Zatiaľ je však nie je vôbec zrejmé, či tieto telefóny dokážu ponúkať zlepšenie práce s kryptomenami a decentralizovanými aplikáciami (dApps) v porovnaní s bežnými inteligentnými telefónmi.

Čo od blockchain telefónu očakávať?

Blockchain telefóny stavajú na tom, že poskytnú lepšiu bezpečnosť a používateľské prostredie tým, že integrujú cold wallet priamo do telefónu a umožnia priame obchodovanie s natívnym kryptomenami so všetkými účastníkmi siete bez poplatkov za ťažbu.

Pravdou však je, že všetky tieto funkcie môžu byť integrované do akéhokoľvek priemerného Android či iOS telefónu pomocou samotného softvéru a obchodovanie s Bitcoinom a ďalšími kryptomenami bude aj naďalej spoplatnené poplatkom za transakciu – či už to bude na bežných telefónoch alebo blockchainových. Webové prehliadače orientované na ochranu osobných údajov (Tor, VPN) a aplikácie na odosielanie správ (Telegram) môžu byť nainštalované zadarmo na ľubovoľnom smartfóne.

Predpokladáme, že si budeme musieť ešte čakať na to, aby bol jeden z týchto telefónov dostupný na trhu, aby sme zistili, či budú úkony ako prehliadanie decentralizovaného webu, skladovanie kryptomien a iné podobné činnosti uľahčené oproti bežným inteligentným telefónom. Telefón spoločnosti Sirin Labs sa očakáva už v októbri (říjnu) tohto roku.

Zdroj: rttnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...