Sledujte nás aj na

Populárna hongkonská krypto-burza Bit-Z oznámila, že k dnešnému dňu (23. novembra 2018), zalistuje na svoju platformu aktuálnu trhovú dvojku – XRP. Pôjde tak v poradí už o 101. kryptomenu, ktorú bude možné obchodovať na tejto burze.

Napriek tomu, že burza Bit-Z bola založená len nedávno (2016), svoju činnosť už stihla rozšíriť do 10 rôznych krajín, predovšetkým v Ázii, kde sa v súčasnosti teší veľkej popularite. Tomu zodpovedá aj množstvo podporovaných kryptomien a obchodných párov. Zároveň to dokazuje aj štatistika na stránkach coinmarketcap. Podľa aktuálnych dát je Bit-Z jedenástou burzou s najvyšším denným obchodovaným objemom.

Ďalším plusovým bodom pre túto platformu je nepochybne aj fakt, že nezávislá analytická spoločnosť Tokeninsight ju považuje za celkovo štvrtú najvýznamnejšiu krypto-burzu na svete.

Rozpis zalistovania XRP

Z nižšie uvedeného oznamu, ktorý Bit-Z zverejnil na svojom oficiálnom Twitter účte vyplýva, že prvé vklady XRP boli zaregistrovaným klientom umožnené od stredy, 21. novembra. Počnúc včerajším dňom bolo zahájené samotné obchodovanie s touto kryptomenou a v čase písania článku je možné XRP už aj z burzy vyberať.

XRP sa tak pripojí k presnej stovke kryptomien a tokenov na Bit-Z, medzi ktorými nechýbajú stálice ako Ethereum, Bitcoin, Zcash, EOS, Litecoin, či nedávno vzniknutý Bitcoin Cash SV.

Inovácie na Bit-Z

Bit-Z sa v konkurenčnom boji snaží osloviť klientov viacerými inováciami. Medzi ich najzaujímavejšiu inováciu patrí možnosť uzatvárať OTC obchody (Over-The-Counter). Ide o spôsob obchodovania, ktorý by sme mohli označiť ako peer-to-peer, teda obchody uskutočňované priamo s inými používateľmi. Objednávky tohto typu sa tým pádom ani neobjavujú v klasickom order booku. Zobrazované sú na úplne samostatnej stránke označenej ako „OTC“.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Toto prostredie tým pádom funguje ako oddelená peer-to-peer burza, kde môžete obchodovať kryptomeny priamo s inými používateľmi. K dispozícii sú však len  3 kryptomeny: Bitcoin, Ethereum, Litecoin a dve fiat meny — americký dolár a čínsky jüan.

Pre zabezpečenie a vytvorenie dôvery prideľuje Bit-Z v rámci svojho OTC jednotlivým klientom rating. Vďaka nemu budete vedieť, či daná osoba má za sebou dlhú históriu obchodovania a dobrú spätnú väzbu od komunity, alebo ide o niekoho, kto si práve otvoril účet na Bit-Z OTC.

Ripple získava ďalších bankových partnerov; XRP dosiahlo druhú priečku na kryptomenovom trhu a predbehlo Ethereum

Séria dobrých fundamentov pre Ripple a XRP

Jeseň tohto roku bola pre Ripple a XRP veľmi zaujímavým obdobím. Napriek pretrvávajúcemu bear marketu, RippleNet, xRapid, či xCurrent, teda riešenia od spoločnosti Ripple, zaznamenávajú konštantný nárast partnerstiev. Orientácia Ripple Labs na bankový a finančný sektor je všeobecne známa, rovnako ako aj ich snaha prevziať pozíciu SWIFTu na poli medzinárodných platieb.

O tom, že krok po kroku sa im to môže podariť svedčia aj uzavreté spolupráce s množstvom bánk, predovšetkým v Ázii. Jednou z najaktuálnejších je kooperácia s CIMB. Piatou najväčšou bankou v združení ASEAN (Združenie národov juhovýchodnej Ázie).

Popri tom bola koncom októbra predstavená aj úplne nová burza XRP United. Pomocou nej sa Ripple snaží ešte viac spropagovať a spopularizovať XRP. Taktiež minulý týždeň zalistovala XRP na svoju obchodnú platformu aj krypto-burza NovaDAX. Výrobca hardvérových peňaženiek ELLIPAL oznámil možnosť ukladať si túto kryptomenu v ich zariadení.

zdroj: coinspeaker.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...