Sledujte nás aj na

Čo sa týka blockchainovej technológie a kryptomien, tento rok bol doposiaľ plný prekvapení. Od 1.1.2017 hodnota Bitcoinu vzrástla o 450 % a hodnota Ethera narástla až o 3000%. V tomto článku Vám prinášame 4 dôvody, prečo sa v dohľadnej dobe očakáva ďalší rast Bitcoinu a kryptomien vo všeobecnosti.

1.Politická a ekonomická situácia

Blockchain technológia prináša veľkú mieru bezpečnosti a kontroly nad svojími financiami. Každý deň čoraz viac ľudí stráca dôveru voči vládam a bankám. Títo ľudia hľadajú alternatívne  spôsoby uloženia ich majetku, ktoré nebudú na dosah korupcie a nebudú na ne pôsobiť politické zmeny a nepokoje. S kryptomenami máte istotu, že vaše finančné prostriedky sú odstránené od pôsobenia centralizovaného systému,  a tým chránia vaše bohatstvo pred politickými agendami, poškodzujúcimi infláciu a kontrolu kapitálu. Príkladom môže byť tohto ročný prílev juhokórejského kapitálu a investorov do Etherea v dôsledku nestabilnej situácie na Kórejskom poloostrove.

2. Riešenie škálovania kryptomien

Decentralizovaná povaha kryptomien je prirodzene jednou z ich najatraktívnejších výhod. No decentralizácia má aj nevýhodu v podobe príjmania opravných aktualizácií. V decentralizovanom svete, v ktorom nikto nemôže diktovať smer a povahu aktualizácií (i keď možu byť prospešné) musí byť dosiahnutá väčšinová dohoda, konsenzus.

Ako je už dlhšie známe, škálovateľnosť je Achillova päta Bitcoinu, ktorá bránila úplnému rastu jeho hodnoty. Tento problém bol čiastošne vyriešený prijatím SegWit aktualizácie, ktorá pomáha spĺňať požiadavky kladené na sieť z hľadiska rastúceho počtu  transakcií. V dohľadnej dobe budeme svedkami implementácií nových aktualizácií (Lighting network, SegWit2x), ktoré kryptomeny odľahčia a zrýchlia.

3. Prenikanie do mainstreamu

Kryptomeny sa pomaly začínajú dostávať do médií a povedomia ľudí. Čo raz viac ľudí sa začína zaujímať o kryptomeny, čo odzrkadluje prílev nových investorov a sprístupnenie obchodovania s kryptomenami na svetových burzách (pár Litecoin/Indická rupija spustená pre Indický trh v polke agusta tohoto roka). S novými rekordami to Bitcoin tento rok dotiahol na titulku Wall Street Journal.  Bitcoin prežíva silný rok 2017.

4. Zákony začínajú byť pre kryptomeny priaznivé

Zákony a legislatívne zmeny formujú smerovania a budúcnosť krajín. A vyzerá to tak, že zákony začínajú byť ku kryptomenám prívetivé. Austrália ako druhá po Japonsku oznámila zmeny v právnych predpisoch, ktoré odoberú dvojité zdanenie kryptomien. Austrálčania používajúci Bitcoin doteraz platili 10% daň za používanie „nehmotného majetku“ a ďalších 10% za daň z tovaru a služieb. Od 1. júla 2017 bol Bitcoin oslobodený  od dane z „nehmotného majetku“, čo určite zvýši záujem. Estónsko dokonca plánuje spustiť vlastnú kryptomenu.


Rok 2017 sa ale ešte zďaleka nekončí a bezpochyby sa toho ešte veľa udeje. Bude to zaujímavé, ale jedno môžeme tvrdiť s určitosťou. Kryptomeny tu ostanú.

Pamätajte: neivestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...