Sledujte nás aj na

Hlavný trhový stratég Ripple Foundation, Corey Johnson vyvrátil špekulácie a povedal, že XRP nie je cenným papierom.

Johnson vyvracia špekulácie

Johnson reagoval na špekulácie ohľadom nezalistovania Ripple na Coinbase. Johnson sa vyjadril, že Ripple nieje cenný papier.

,,Na základe zákonov, XRP vôbec nie je cenný papierom. Nespĺňame kritéria cenných papierov.

Coinbase a Ripple diskutovali o možnosti pridania kryptomeny XRP na burzu, ale podľa Johnsona sa nezaoberali témou vzťahu XRP s regulátormi.

,,Spoločnosť Coinbase v našej diskusii o zalistovaní XRP nikdy nevzniesla otázku či XRP je cenný papier. Sme si na 100% istí, že XRP nieje cenný papier. Jednoducho nespĺňame normy.“

Spoločnosť Coinbase tiež povedala, že s Ripple nediskutovali o reguláciách a že ich rozhovory sa týkali širších kritérií pre pridávanie aktív na túto zmenáreň.

Klasifikácia digitálnych aktív ako cenných papierov, majetku alebo meny je v USA obtiažna, keďže vláda ešte nevypracovala jasnú regulačnú štruktúru. V rozhovore pre spravodajské médium Cointelegraph generálny riaditeľ Ripple Brad Garlinghouse povedal, že Ripple sa vždy snažil spolupracovať s vládami:

,,Od začiatku sme sa naozaj dívali na to, ako spolupracujeme s vládami, ako pracujeme s bankami. A myslím si, že viacerí v komunite kryptomien si položili otázku: ,,Ako zničíme vládu? Ako môžeme obchádzať banky? „… Myslím si, že náš prístup k vládam nás odlišuje a myslím, že vlády v konečnom dôsledku neodídu. Do kým ja budem žiť, nič takého sa diať nebude.“

Vo štvrtok Ripple investoval XRP vo výške 25 miliónov dolárov do rizikového fondu Blockchain Capital Parallel IV LP. Ripple dúfa, že nová investícia poskytne príležitosť preskúmať nové prípady použitia pre protokol XRP Ledger a Interledger Protocol. O tejto správe sme Vás informovali v článku tu.

Cena XRP je stabilizovaná

Tak ako takmer väčšina kryptomien, aj Ripple bol zasiahnutý pozitívnym trendom. Za posledných 7 dní cena XRP narástla o viac ako 30% a momentálne je cena relatívne stabilná na úrovni $0.657. Súčasná trhová kapitalizácia XRP je viac ako $25.7 miliardy, čo predstavuje nárast o 35% za posledný týždeň.

Vývoj XRP za posledných 7 dní.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...