Sledujte nás aj na

Platforma Hashflare, ktorá poskytuje cloudmining ťažbu kryptomien oznámila, že pozastavuje všetky služby na ťažbu Bitcoinu. V oficiálnom vyhlásení spoločnosť Hashflare uviedla, že zastavia ich ťažobný hardware a deaktivujú všetky kontrakty pre SHA-256, keďže ťaženie Bitcoinu už nie je pre spoločnosť ziskové.

Hashflare doplatil na fluktuačné obdobie trhu

Podľa Hashflaru stoja za ukončením poskytovania služieb na ťažbu Bitcoinu dlhodobo pretrvávajúce ťažkosti vo vykazovaní zisku uprostred obdobia fluktuácie kryptomenového trhu. Zisky boli už dlhšie ako mesiac oveľa nižšie než správne poplatky, čo viedlo k nulovým prírastkom na klientskych účtoch.

Spoločnosť Hashflare napísala vo svojom vyjadrení:

Vynaložili sme všetko úsilie, aby sme tento problém vyriešili. Napríklad sme zvážili niekoľko technických riešení, ktoré by nám umožnili znížiť náklady spojené s údržbou a elektrickou energiou. Napriek tomu, by však naše úsilie nedokázalo výrazne ovplyvniť súčasnú situáciu spôsobenú nestabilným trhom.

Hashflare je jednou z najväčších platforiem zameraných na cloudminig, čiže ťažbu kryptomien poskytovanú ako službu. Zakúpením balíčka, si môžete zapožičať určitú hash silu ťaženia, ktorá vám na diaľku ťaží kryptomeny, ktoré si následne buď necháte vyplatiť alebo reinvestujete. Bitcoin používa algoritmus SHA-256 pri procese ťažby, ale aj na generovanie Bitcoin adries. Tento algoritmus vytvára prakticky unikátny 256 bitový (32 bajtový) podpis pre text alebo dáta.

Podvod, či múdre rozhodnutie?

Komunita na sociálnej sieti Twitter označila tento krok za podvod zo strany spoločnosti Hashflare.

Hashflare na Twitteri informuje svojich používateľov o problémoch spojených s trhom, ktoré ovplyvnili poskytovanie ich služieb. Následne je tento tweet komentovaný ako veľký podvod. BTC aktuálne narastá na cene a aj obtiažnosť ťažby sa o čosi znížila.

„Vidíme sa na súde“, napísal BitcoinAktuell. Podľa nich spoločnosť ukončila zmluvy skôr, než by sa ťaženie stalo v auguste opäť plne ziskové, po tom, ako SEC pravdepodobne akceptuje ETF.

Spoločnosť ďalej píše:

Vzhľadom na fakt, že ťažba BTC zostáva i naďalej nezisková, by sme Vás radi informovali že dňom 18.07.2018 sme boli nútení náš SHA hardware pozastaviť, a od 20.07.2018 už viac neposkytovať ťažobné služby pre aktívne kontrakty SHA-256, a to na základe klauzuly 5.5 v našich podmienkach. Podmienky sú používateľmi akceptované pri nákupe balíka a sú základom pri uzatvorení zmluvy.

Pozastavenie ťaženia je v súlade s podmienkami zmluvy

V podmienkach spoločnosti sa uvádza, že ak ťaženie zostáva neziskové počas 21 dní, tak následné dni je služba natrvalo zrušená. Počas tejto nepriaznivej situácie na trhu, by bola spoločnosť nútená účtovať svojím zákazníkom poplatky, keďže tie prevýšili zisky z ťažby. 

Hashflare ďalej informoval svojich zákazníkov:

Despite the current increase of the BTC/USD exchange rate, the situation on the market has not improved significantly during the month of unprofitable mining: hardware suppliers are still not able to meet halfway and lower the prices for equipment and/or its rent, and without a radical change in location of equipment, it is not currently feasible to reduce the electricity fees.

Napriek súčasnému rastu kurzu BTC/USD sa situácia na trhu za posledný mesiac až tak výrazne nezmenila. Dodávatelia hardwaru nie sú stále ochotní dohodnúť sa a znížiť ceny za zariadenie alebo prenájom. Bez radikálnej zmeny umiestnenia zariadenia, je momentálne nemožné znížiť poplatky za elektrinu.

We would also like to inform you that in the coming days the withdrawal functionality will be improved to allow verified users to withdraw amounts less than 0.01 BTC.

Ďalej by sme vás radi informovali, že v nasledujúcich dňoch budú umožnené výbery pre overených používateľov, a to aj na sumy nižšie ako 0.01 BTC.

Zdroj: cryptoticker.ioZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...