Sledujte nás aj na

Nedávno sme vás informovali, že cloudminingová platforma Hashflare, pozastavila služby týkajúce sa ťaženia SHA-256, čiže Bitcoinu, ktorý používa tento algoritmus na potvrdzovanie transakcií. Hashflare tak učinil potom, ako boli zisky z ťažby po viac ako 21 dní nižšie, než náklady na prevádzku. Spoločnosť zastavila ťažbu SHA-256 20. júla 2018. Len 8 dní po tomto vyhlásení Hashflare informuje verejnosť, že ťažbu opäť spúšťa, a to od 28. júla 2018.

Hashflare našiel nakoniec riešenie

Hashflare tím napísal:

Počas posledného týždňa sa náš tím zameral na nájdenie optimálneho riešenia, ktoré by nám pomohlo obnoviť ťažbu SHA-256 a s radosťou Vám oznamujeme, že vďaka našej dôslednej práci sme k takému riešeniu dospeli.

20. júla Hashflare oznámil sociálnym médiám, že ich prevádzka ťažobného hardvéru bola ovplyvnená pretrvávajúcim prepadom kryptomenového trhu. Povedali, že hľadali riešenie problému, vrátane technických riešení, ktoré by viedli k zníženiu spotreby elektrickej energie a tak i nákladov na údržbu. Opatrenia prijaté spoločnosťou boli však nedostatočné, kvôli nestabilite trhu, a tak boli nútení túto prevádzku zastaviť.

Dôsledkom neziskovosti ťaženia bola situácia, kedy používatelia mali na svojich kontách vyššie poplatky než samotný zisk z ťaženia. Zastavenie ťaženia a zrušenie týchto kontraktov bolo plne v súlade s podmienkami, s ktorými súhlasí každý používateľ pri kúpe služby.

Mnohí sa domnievajú, že pozastavenie ťažby Bitcoinu bolo ohlásené v čase, keď bolo oznámené, že Bitcoin (BTC) začal stúpať a celková trhová kapitalizácia zaznamenala tiež značný nárast. Okrem toho zákazníci spoločnosti čelili ťažkostiam pri výbere svojich peňazí po pozastavení prevádzky.

Kontrakty pre SHA-256 sú znovu obnovené

Hashflare tím ďalej napísal:

Dňom 28.97.2018 o 00:00 (UTC), bude služba SHA-256 znovu obnovená. Všetky SHA-256 kontrakty budú pokračovať a fungovať podľa rovnakých podmienok.

Rozhodnutie spoločnosti v pokračovaní svojej činnosti a znovuobnovení kontraktov pre SHA-256 určite potešilo mnohých „rozhnevaných“ používateľov. Na sociálnej sieti Twitter sa totižto objavilo mnoho kritických komentárov ohľadom pozastavenia ťažby BTC.

Čo predchádzalo rozhodnutiu spoločnosti?

16. júla BTC blockchain sieť prestala produkovať bloky na približne hodinu. Dôsledkom bolo 18,000 nepotvrdených transakcií a celkový poplatok za čakajúce transakcie vyskočil na $12,500. Následne ostali nepotvrdené transakcie s nízkymi poplatkami.

Navyše začiatkom mesiaca klesol aj BTC hash rate. Spôsobila to povodeň v Sichuan z 29. júna, ktorá zničila ťažobný hardware. Provincia Sichuan v Číne je známa ako hlavné mesto ťažby Bitcoinu, Povodeň zničila stovky až tisícky ťažobných zariadení, ktoré sú neopraviteľné. Hash rate BTC sa tak znížil z 43 milióna TH/s na 30 miliónov TH/s počas 24 hodín.

Zdroj: ambcrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...