Sledujte nás aj na

Hash rate Bitcoinu zaznamenal v poslednej dobe pomalý, ale stabilný návrat na hodnoty, ktoré boli prvýkrát zaznamenané počas minulého roka. S postupne silnejúcou recesiou kryptomenového trhu v roku 2018 začalo postupne stále viac a viac minerov odstavovať svoje stroje, čo viedlo k poklesu celkového hash ratu (výpočtovej sily) siete. Teraz sa však zdá, že sa tento trend otočil, keďže stále viac minerov opäť zapína svoje stroje. Otázkou je, či vďaka tomu čoskoro porastie aj cena?

Ako môžeme vidieť na obrázku, hashrate začal klesať až ku koncu minulého roka. V tom čase už cena bitcoinu (BTC) výrazne klesla z maxima, ktoré dosiahol v roku 2017. Ťažba BTC v tom čase už nebola rentabilná pre mnoho minerov, a potom navyše trh zaznamenal ďalší pád. To je pravdepodobne hlavný dôvod, prečo sme v novembri zaznamenali pokles hash ratu o takmer 50 %.Vývoj hashratu (výpočtovej sily) Bitcoin siete.

V poslednom čase sa však karta obrátila a hash rate začal stúpať. To môže byť čiastočne spôsobené tým, že niektorí mineri veria, že sme už dosiahli dno tohto trhového cyklu a cena BTC už pôjde iba hore. Navyše ťažba začala byť pre mnohých opäť profitabilná, keďže sa v dôsledku zníženia hash ratu znížila aj obtiažnosť.

Na Twitteri sa používateľka Dovey Wan vyjadrila, že nie každý blockchain zaznamenal podobný rast hash ratu a poukazuje na dôveru, ktorú majú mnohí mineri práve v bitcoin:

Monero a Ethereum sa pripravujú na zmeny v sieti s cieľom obmedziť ASIC minery

Záver

Pomalý rast hash ratu v pravom slova zmysle neindikuje prichádzajúci rast trhu. Je to však náznak toho, že mineri veria, že sa blíži oživenie trhu. Avšak, pokiaľ ide o investovanie, aj viera plní významnú rolu.

Prinesie zvýšený hash rate nový vietor aj pre zvýšenie ceny bitcoinu? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Víkendový ฿ulletin: Čakanie na halving – Je bitcoin a litecoin bull run predo dvermi?

Zdroj: chepicap.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...