Sledujte nás aj na

“Hodnota Bitcoinu by sa mohla dostať až na hranicu 100 000 USD vo Februári 2021” tvrdí harvardský akademik a investor do Bitcoinu Dennis Porto. Podľa neho ide o prvú menu, ktorá nasleduje trend digitálnych technológií sledujúcich Mooreov zákon, prezradil Porto pre americký portál Business Insider.

„Mooreov zákon (z ang.výrazu Moore’s law) sa špecificky aplikuje na počet tranzistorov na okruhu, no môže byť aplikovaný na akúkoľvek digitálnu technológiu“, napísal Porto. „Každá exponenciálne rastúca technológia (t.j. správajúca sa podľa Mooreovho zákona) stúpa dvojnásobne rýchlo.“ Komentáre harvardského akademika prišli po tom, ako Bitcoin dosiahol historicky najvyššiu hodnotu tento mesiac.

Pohyb smerom k  4440 USD za jeden Bitcoin napodobňuje rýchlosť rastu zaznamenaných iba pri hŕstke kryptomien, ktoré aktivovali SegWit skôr, ako napríklad Litecoin. Podľa Porta Bitcoin od svojho vzniku zdvojnásoboval svoju cenu každých osem mesiacov. Toto tempo „predstavuje pre investorov jedinečnú príležitosť“ dodáva Porto názor, ktorý bol pozitívne vnímaný na sociálnych médiách.

Zatiaľ čo mnoho známych odborníkov vyjadrilo názory na rast hodnoty Bitcoinu v najbližších piatich alebo desiatich rokoch, odhadovaná hodnota 100 000 USD za Bitcoin je zatiaľ najodvážnejším tvrdením. Max Keizer napríklad potvrdil svoj odhad na rast Bitcoinu, ktorá podľa neho v najbližších mesiacoch dosiahne 5000 USD.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...