Sledujte nás aj na

Bitcoin komunitu rozdeľujúce štiepenie siete – hard fork SegWit2x – bol pred chvíľou odvolaný na neurčito. Organizátori tejto kontroverznej aktualizácie siete Bitcoin tak odkladajú navrhované zväčšenie blokov z 1MB na 2MB.

Tento fork od začiatku podporovali najmä Bitcoinové startupy a ťažiarenské pooly (mining pools). Pôvodný plán bol zdvojnásobiť veľkosť bloku na Bitcoin blockchaine. Toto sa malo udiať po vyťažení bloku číslo 494 784, a dátumovo to vychádzalo na 16. november 2017. Zväčšenie bloku by automaticky viedlo, podľa zúčastnených strán, k zvýšeniu transakčnej kapacity siete Bitcoin, ktorá je dnes obmedzená sadou softvérových pravidiel BTC.

Pozastavenie “S2X” bolo oznámené dnes v e-maily, ktorý napísal Mike Belshe, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti BitGo. Ako jeden z vedúcich predstaviteľov projektu SegWit2x Belshe tvrdí, že návrh na zmenu veľkosti bloku je príliš kontroverzný na to, aby mohol úspešne napredovať.

„Bohužiaľ, je jasné, že nie sme svedkami dostatočného konsenzu, ktorý je pre zmenu veľkosti bloku potrebný. Pokračovanie v súčasnom smere by mohlo rozdeliť komunitu a zabrániť rastu samotného Bitcoinu, čo nikdy nebolo cieľom projektu SegWit2x,“ píše v emaily Belshe.

“Do tej doby pozastavujeme naše plány na upgrade veľkosti bloku na 2MB,“ dodal.

Súhlas s Belsheho pozastavením vyjadrili aj spoločnosti, ktoré pôvodný plán podporovali. K tomuto plánu dospeli na osobnom stretnutí, ktoré sa konalo v máji tohto roku. Zúčastnili sa ho dôležité osoby, a to napríklad generálny riaditeľ Xapo Wences Casares, spoluzakladateľ Bitmain Jihan Wu, generálny riaditeľ Bloq Jeffa Garzik, generálny riaditeľ spoločnosti Blockchain Peter Smith a generálny riaditeľ spoločnosti Shapeshift Erik Voorhees.

Skupina uviedla, že stále verí, že sa veľkosť bloku v budúcnosti zvyšovať bude, hneď ako bude dosiahnutá väčšinová zhoda zainteresovaných strán.

Odporcovia SegWit2x majú dôvod na radosť

Oponenti forku SegWit2x začali na sociálnych sieťach okamžite oslavovať. „Zdravý rozum vyhral,“ napísal Charlie Lee, tvorca Litecoinu a jeden z najvačších odporcov spomínaného hard forku. Dodal, že škálovanie siete môže byť v budúcnosti nevyhnutné, ale hard fork by nemal byť aktivovaný bez väčšinového konsenzu.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...