Sledujte nás aj na

Začiatok druhého aprílového týždňa priniesol niekoľko zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Vybrali sme pre Vás tie najzaujímavejšie.

Samsung Galaxy S10 je hacknuteľný

Samsung patrí medzi popredných výrobcov a inovátorov technologického priemyslu. Najnovší smartfón z ich dielne, Samsung S10, sa pýši vstavanou kryptomenovou peňaženkou podporujúcou Bitcoin, Ethereum, COSMEE token, Enjin Coin a iné. Avšak zverejnené video od hackera Darkshark detailne popisuje postup, akým je možno prelomiť snímač odtlačkov prstov, a tak odblokovať a získať prístup do smartfónu Samsung Galaxy S10 vrátane kryptomenovej peňaženky.

Bližší pohľad na smartfón Samsung Galaxy S10 a jeho kryptomenovú peňaženku

Hacker pomocou 3D tlačiarne vytlačil odtlačok prsta, ktorý následne použil na odomknutie smartfónu. Podľa hackera získanie odtlačku prstu a odcudzenie mobilného zariadenia vôbec nie je zložité.

Pokiaľ sa mi podarí ukradnúť niekoho mobil, odtlačky prstov jeho majiteľa na ňom už sú. Celý proces mi nezaberie viac ako 3 minúty. Svoju 3D tlačiareň dokážem ovládať diaľkovo a kým sa k nej dostanem, odtlačok je už vytlačený.

I attempted to fool the new Samsung Galaxy S10’s ultrasonic fingerprint scanner by using 3d printing. I succeeded.

Napriek tomuto bezpečnostnému problému, Samsung Galaxy S10 môže pre kryptomeny predstavovať značnú pomoc v zmysle ich širšej adopcie. Spoločnosť Samsung telefón S10 uviedla na trh vo viac ako 70 krajinách. Podľa správ, ktoré pochádzajú z USA a Veľkej Británie, o Galaxy S10 bol extrémne veľký záujem už v predpredaji. Britská vetva spoločnosti Samsung uviedla, že Galaxy S10 Plus predstavoval až 57 % celkového predaja smartfónov. To isté sa stalo v Číne a USA, kde sa predaj smartfónov každým dňom zvyšuje.

Trhová kapitalizácia kryptomien je najväčšia za posledných 5 mesiacov

Celková trhová kapitalizácia kryptomien dnes dosiahla hodnotu $185 miliárd, čo predstavuje najvyššiu hodnotu od 18. novembra 2018. To znamená, že od začiatku roka dochádza k postupnému nárastu hodnoty kryptomien. Väčšina kryptomien zaznamenala pozitívny rast k záveru prvého aprílového týždňa aj vďaka bitcoinu, ktorý prelomil dlho testovanú hranicu  rezistencie $4,000.

Vývoj celkovej trhovej kapitalizácie za posledných 5 mesiacov.

Celkový nárast kryptomenového trhu vyústil k miernemu zníženiu dominancie bitcoinu na 50.6 % oproti minulotýždňovej hodnote 52 %. V priebehu minulého týždňa bol teda tok kapitálu smerovaný prevažne do trhu s altcoinmi, pričom celková hodnota kryptomien ako Tron (TRX) stúpla o viac ako $350 miliónov, zatiaľ čo platobný protokol Stellar Lumens (XLM) si polepšili o približne $400 miliónov.

Tron: SUN Network je takmer pripravená na spustenie

Justin Sun, zakladateľ spoločnosti Tron (TRX), poprednej platformy pre budovanie a prevádzkovanie smart kontraktov a decentralizovaných aplikácií (dApps), oznámil, že „SUN Network“ je takmer pripravená na spustenie.

SUN Network sa skladá z bočných reťazcov (sidechains) a cross-chain infraštruktúry, ktorá umožní platforme Tron ďalej rozširovať svoju celkovú kapacitu a vylepšiť schopnosť siete spracovať transakcie.

Tron v prvej polovici roku 2019: Štyri hlavné vývojové trendy vrátane zk-SNARKs

Jedna z najdôležitejších noviniek, ktoré aktualizácia prinesie, je aj spustenie DAppChain softvéru, ktorého cieľom je výrazne zvýšiť kapacitu a priepustnosť dApps bežiacich na platforme Tron. Sun sa vo svojom tweete vyjadril, že DAppChain bol navrhnutý tak, aby používateľom umožnil „spustiť dApps s extrémne nízkou spotrebou energie, vysokou bezpečnosťou a efektivitou.“

SUN Network bude postupne spúšťaná v troch fázach, aby sa zabezpečila bezproblémová aktualizácia a aby používatelia mohli otestovať platformu DAppChain predtým, ako sa spustí.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...