Sledujte nás aj na

7. mája 2019 o 17:15:24 (UTC) utrpela popredná burza Binance hackerský útok, pri ktorom prišla o 7074 BTC, čo je viac ako $41.7 miliónov. Podľa oficiálnej správy boli hackeri schopní získať veľký počet užívateľských API kľúčov, kódov dvoj-faktorového prihlasovania (2FA) a potenciálne ďalších informácií. Na pokrytie tohto incidentu v plnej výške Binance využije svoj rezervný fond,  a teda finančné prostriedky používateľov nebudú incidentom nijak ovplyvnené.

Hackeri používali rôzne techniky, vrátane phishingu, vírusov a iných útokov. Binance stále skúma všetky možné použité metódy. Podľa Binance je možné, že existujú aj ďalšie ovplyvnené účty, ktoré ešte neboli identifikované.

Bolo odcudzených 7074 BTC

Hackerom sa podarilo v tejto jednej transakcii vybrať až 7074 BTC, čo pri súčasnej cene predstavuje viac ako $41.7 miliónov.

Transakciu je možné vidieť na tomto odkaze.

Vyššie uvedená transakcia je zatiaľ jediná. Binance tvrdí, že útok bol okrem iného mierený na BTC Hot wallet (ktorá obsahovala asi 2% celkových BTC, ktoré Binance drží). Všetky ostatné by mali byť zabezpečené a nepoškodené.

Na pokrytie tohto incidentu v plnej výške Binance využije fond #SAFU. Finančné prostriedky používateľov nebudú incidentom nijak ovplyvnené.

Pozastavené výbery a vklady

Binance avizoval, že vykonáva dôkladné preskúmanie bezpečnosti a samotného incidentu. Kontrola bezpečnosti zahŕňa všetky časti ich systémov a údajov. Spoločnosť odhaduje, že celý tento proces bude trvať asi jeden týždeň. V tomto období bude nebude možné vložiť ani vybrať prostriedky z burzy. Obchodovanie však povolené bude.

Je možné, že hackeri môžu stále kontrolovať určité používateľské účty a môžu ich používať na ovplyvňovanie cien. Odporúčame zmeniť si heslá ako aj 2FA autentikáciu.

Zdroj: binance.zendesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...