Sledujte nás aj na

Podľa Kaspersky Lab, spoločnosti, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou, došlo k významnému poklesu ransomware útokov zameraných na kryptomeny. Kaspersky Lab tvrdí, že  typ útoku známy ako cryptojacking sa stal pre hackerov výhodnejšou vyhliadkou a je teda hlavným dôvodom poklesu ransomware útokov.

V roku 2017 ransomware, ako napr.: WannaCry  spôsobil katastrofu. Rozšíril sa  na niekoľko organizácií, vrátane niekoľkých britských nemocníc. Ransomware zameraný na Microsoft Windows exploit zašifroval všetky užívateľské súbory v počítači a požadoval Bitcoin platby, ako výkupné za odomknutie súborov.

,,Celkový počet používateľov, ktorí hlásili ransomware, klesol o takmer 30 %, z 2,581,026 v roku 2016 na 1,811,937 v roku 2017,“ uviedla správa. Medzi ransomware útokmi na mobilné zariadenia došlo k výraznému poklesu. a to o približne 22,5 %.

Správa tiež uviedla, že počet užívateľov, ktorí hlásili vírusy spojené s ťažbou, sa za posledný rok zvýšili o takmer 44,5 %. Faktory, ako je jednoduchý model speňažovania ťažiarstva, diskrétnosť ťažiarskeho softvéru a jednoduchosť vytvárania týchto minerov výrazne prispeli k väčšej lukratívnosti pre hackerov  v porovnaní s ransomware.

Záver

Ťažiarske útoky uskutočňované na mobilných zariadeniach zaznamenali trvalý rast spolu s počítačovými útokmi. Napriek tomu, že počítače poskytujú viac výpočtovej sily pre ťažiarstvo, v správe sa uvádza, že ,,percentá aj absolútne čísla ukazujú, že mobilná ťažba je vznikajúcou hrozbou zameranou na rozvojové krajiny.“ Venezuela, Mjanmarsko a Nepál patrili medzi tri najväčšie krajiny postihnuté mobilnými zariadeniami cryptojacking útokmi.

Rozvojové krajiny ako India a Čína tvoria jednu tretinu trhového podielu pre smartphony. V správe sa tiež diskutovalo o ťažbe založenej na prehliadači, ktorá sa uskutočňuje aplikáciou špeciálneho skriptu na webovej stránke.

,,Počet cielených útokov na podniky za účelom inštalácie škodlivých aplikácií  vyvoláva otázky o tom, či by cryptojacking mohol nakoniec nasledovať v stopách ransomware ,,hercov“. Veľké peniaze milujú ticho, a ak ťažiari priťahujú na seba veľa pozornosti, ako to urobil ransomware, život pre nich bude komplikovaný. „

 

Spoločnosť McAfee, dospela k záveru, že malware v oblasti cryptojackingu bol na vzostupe. Správa tvrdila, že počet napadnutí malwarom v kryptografickom procese sa v prvom štvrť roku roku 2018 zvýšil o viac ako 600 percent.

Vo vyhlásení pre Financial Times Steve Grobman, technický riaditeľ spoločnosti McAfee, uviedol:

,,Vzhľadom na rastúcu hodnotu kryptomien, trhové sily vedú zločincov ku kryptomenám a krádežiam.“

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...