Sledujte nás aj na

Bitcoin cez víkend opäť zaznamenal masívny pokles na svojej hodnote. Poukázať na presnú príčinu tohto úpadku nie je až také ľahké. Niektorí analytici tvrdia, že vinníkom je hack burzy CoinRail. Avšak táto juhokórejská burza je len menšieho charakteru s priemernou reputáciou. 

Nešťastie burzy CoinRail

Vždy, keď sa uskutoční hack nejakej kryptomenovej burzy, nastane panika. Našťastie v prípade napadnutia burzy CoinRail boli následky minimálne, keďže ide o burzu, ktorá sa pohybuje mimo top 80 celkovo hodnotených platforiem. Burza sa navyše špecializuje na obchodovanie s „malými kryptomenami“, ktoré majú nízku trhovú kapitalizáciu a na trhu sa vyskytujú len v menšom množstve. Po zvážení týchto informácií, hack burzy CoinRail nie je tak ohrozujúci pre silné kryptomeny.

Napriek tomu sa nájdu média, ktoré tvrdia opak. Je evidentné, že kryptomenový trh má v posledných týždňoch tendenciu padať. Korelácia s incidentom burzy CoinRail sa však nedá dokázať, ani vyvrátiť. No javí sa byť virtuálne neexistujúca. Je možné, že niektoré ukradnuté tokeny boli medzičasom zamenené za Ethereum (ETH) alebo Bitcoin (BTC). To by však predstavovalo len marginálne sumy akejkoľvek meny a to nemôže viesť k masívnemu predaju na trhu.

Kryptomenový trh sa stal ľahko ovplyvniteľným podobnými vyhláseniami, ktoré „strašia účastníkov trhu“. Hocijaký významný incident môže vyvolať veľkú vlnu panického predaja. Zároveň sa treba zamyslieť aj nad vyšetrovaním v US, ktoré sa týka manipulácie ceny BTC. Mohlo by mať vyšetrovanie väčší vplyv na ceny, ako hack burzy CoinRail? Všetky tieto korelácie sa zrejme vyskytujú v najpriaznivejšom čase pre špekulantov, ktorí tak ťahajú ceny nadol.

Zlé správy robia paniku

Ako poznamenal šéf burzy Binance, Changpeng ZHao, nedávny úpadok kryptomenového trhu nieje nič nezvyčajné. Volatilita vo svete kryptomien tu vždy bola a bude. Pády a rasty cien vidíme každý deň. Tak sa zdá, že súčasná situácia ešte chvíľu zotrvá. Dlhodobí veteráni z kryptosféry tvrdia, že niet sa čoho obávať, ak sa na situáciu pozrieme z dlhodobého hľadiska.

Ak si vezmeme pozíciu Južnej Kórey v oblasti kryptomien, správa o hacku burzy CoinRail je celkom normálna. Avšak treba si uvedomiť, že práve tieto zlé správy sú to, po čom hlavné média prahnú. Vo svete kryptomien je i veľa pozitívnych správ, ktoré budú viesť k pozitívnemu vývoju v nasledujúcich rokoch.

Budúcnosť kryptomien je však stále ružová

BTC a ETH budú stúpať nad rámec ich súčasných možností. Litecoin (LTC) zameriava svoju činnosť na ovplyvňovanie obchodného priemyslu. Ostatné kryptomeny, ktoré za niečo stoja, si tiež nájdu svoje miesto na trhu. Navyše, mnoho finančných expertov je presvedčených, že kryptomeny budú veľkou súčasťou finančnej budúcnosti. Z dlhodobého hľadiska sa veci majú dobre. A tak sa aj cena BTC nakoniec časom zotaví. Keď sa to stane, celý trh opäť pekne rozkvitne, čo nabudí súčasných ale aj nových investorov k ďalšej obchodnej aktivite.

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...