Sledujte nás aj na

Google sa nedávno rozhodol zakázať akúkoľvek reklamu súvisiacu s kryptomenovým obsahom. Počnúc ponukou tokenov (ICO), kryptomenových peňaženiek a kryptomenového obchodného poradenstva. Teraz  však Google zákaz rozširuje o kryptomenové mining rozšírenia, ktoré sú ponúkane na Chrome web store.  Zákaz je platný od 2. apríla 2018.

V blogovom príspevku, vedúci obchodu Chrome web store James Wagner oznámil, že tento krok bol reakciou na analýzu škodlivého „cryptojackingu“ prítomného v rozšíreniach.
Cryptojacking je neoprávnené použitie vášho počítača treťou stranou, využité na ťažbu kryptomien.

Termín odkazuje na to, kedy používatelia sťahajúci doplnky akéhokoľvek druhu nevedomky začnú ťažiť kryptomeny bez ich súhlasu.

,,Počas posledných niekoľkých mesiacov došlo k nárastu škodlivých rozšírení, ktoré podľa všetkého poskytujú užitočnú funkcionalitu na povrchu, zatiaľ čo vkladajú skryté skriptá na ťaženie kryptomien, ktoré bežia na pozadí.“ Tvrdí Wagner.

Záver

Zatiaľ čo predtým Google nemal problém s rozšíreniami určenými na ťažbu, teraz zakáže nové rozšírenia a do júna ich všetky odstráni. Podľa Wegnera len jedna z desiatich rozšírení, ktoré boli určené na ťažbu, sa riadila zásadami spoločnosti Chromium v ​​oblasti zverejňovania informácií.

,,Bohužiaľ, približne 90 % všetkých rozšírení s ťažiacími skriptami, ktoré sa vývojári pokúsili odovzdať do internetového obchodu Chrome, nedodržali tieto pravidlá a boli buď zamietnuté, alebo odstránené z obchodu,“ dodáva.

V júny  má prebehnúť kontroverzný zákaz súvisiaci s kryptomenami. Všetky reklamy súvisiace s kryptomenami budú vymazané z odporúčaní. Reklamy budú taktiež vymazané aj z Google Adwords.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...