Sledujte nás aj na

Význam Bitcoinu (BTC) a kryptomien vo finančnom a technologickom svete je čoraz viac uznávaný a prijímaný. Ďalší krok k uznaniu BTC ako legitímnej formy platenia urobila tento krát spoločnosť Google. Vo  svojom dlho očakávanom update Payment Request API pridal Google možnosť požiadať o platbu pomocou BTC.

„Táto správa poteší každého fanúšika kryptomien, no je len malou časťou omnoho väčšej aktualizácie rozhrania Payment Request API“ povedal predstaviteľ WebFundamentals Matt Gaundry.

Aktualizácia pozostáva hlavne z návodu na používanie nových funkcií. Vo svojom blogu Gaundry vysvetlil, ako môže byť API použité.

Príklad chybovej hlášky z aplikácie:

“Invalid Currency: The currency code must be three uppercase characters; passing in anything else will throw an error.

‘PaymentRequest’: ‘…’ is not a valid ISO 4217 currency code, should be 3 upper case letters [A-Z]

(Hrubý preklad: skratka meny musí byť vyjadrená použitím troch veľkých písmen)

Vyzerá to tak, že môžete použiť ľubovoľnú kombináciu pozostávajúcu z troch veľkých písmien a bude sa považovať za platný kód meny. Výsledkom je, že tento update umožňuje podporu pre súčasné ale aj budúce kryptomeny. Napríklad taký Bitcoin môže byť podporovaný kódom „XBT“ alebo „BTC“.

To znamená, že online obchody, ktoré používajú rozhranie Payment Request API, môžu po aktualizácii začať prijímať BTC ako formu platby.

Podľa Gaundryho je nová funkcia je určená na prijatie budúcich platobných metód, ktoré nespadajú pod oficiálny zoznam konvenčných platobných metód.

Narušenie anonymity?

Je pravda, že platbou cez spomínanú API „odhalíme“ svoju adresu virtuálnej peňaženky. Tento fakt môže Google využiť k priradeniu adresy k metadátam, ktoré už boli zozbierané cez iné aplikácie (Chrome, Android, Gmail), čím by vedeli spárovať „finančnú situáciu“ s profilom užívateľa. Riešením tohto narušenia súkromia môžu byť „anonymizačné peňaženky“, ktoré pri platbe transakciu pošlú cez akýsi „mixér adries“, čím skomplikujú priradenie transakcie k reálnej adrese (obdobným princípom fungujú VPN-ky).

Budúcnosť je už tu

Záverom je, že táto funkcia bude podporovať akúkoľvek menu, ak má trojpísmenové kódy (ETH, LTC, XRP, …). Vyzerá to tak, že budúcnosť kryptomien je už tu a deje sa práve teraz. V najbližšej dobe budeme svedkami postupne zrýchľujúceho prijímania kryptomien do bežného života.

Zdroj: ethereumworldnewsZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...