Sledujte nás aj na

Už dávno sme vedeli, že priemerný používateľ bitcoinu (BTC) je mileniál a muž, ale študovaním dát, ktoré poskytuje služba Google Analytics odhalila firma Coin.dance niekoľko demografických údajov, o ktorých ste pravdepodobne ešte nepočuli.

Podľa štatistík Coin.dance, ktoré vyplývajú z údajov služby Google Analytics, používatelia bitcoinu zdieľajú viaceré spoločné záujmy.

Vedú prevažne nudný život. Nie je príliš prekvapujúce, že najčastejším záujmom väčšiny používateľov Bitcoinu boli finančné služby a investície. Po nich nasleduje softvérový dizajn a opäť finančné služby. Ale tentoraz (možno viac prekvapivo) pochádzajú od bánk.

Najčastejšie záľuby bitcoinových nadšencov

Najčastejšie záľuby bitcoinových nadšencov

Mileniáli uprednostňujú Bitcoin pred bankovými službami

Popri počítačoch, softvéri a finančnej zdatnosti demografické údaje Bitcoinu potvrdzujú, že používatelia sú prevažne zanietenci, ako sme aj predpokladali. Väčšina používateľov Bitcoinu sa považuje za „vášnivých investorov“ a „technofilov“.

Avšak, je medzi nimi aj niekoľko cestovateľov, milovníkov filmov, a politických nadšencov.

Ďalšie záujmy bitcoinových zanietencov

Ďalšie záujmy bitcoinových zanietencov

Väčšina používateľov Bitcoinu sú muži vo veku od 18 do 45 rokov

Coin.dance oznámil na začiatku júna, že ženská angažovanosť v Bitcoine bola na historicky najvyššej úrovni. Avšak to bol sotva dôvod na oslavu, keďže viac ako 90 % používateľov Bitcoinu sú stále muži. A veľa z nich (9.34 %) sotva dokončilo strednú školu.

Bitcoinová komunita rozdelená podľa pohlavia

Bitcoinová komunita rozdelená podľa pohlavia

Z údajov Coin.dance vyplýva, že takmer polovica BTC používateľov sú mileniáli. Približne 28.33 % má medzi 35 a 44 rokov a iba 1.43 % používateľov bitcoinu je starších ako 65 rokov.

Vekové rozloženie bitcoinovej komunity

Vekové rozloženie bitcoinovej komunity

Keďže zdrojom údajov bola služba Google Analytics, dalo sa očakávať, že väčšina používateľov bude používať prehliadač Chrome. Ťažko sa však verí tomu, že iba 1.76 % používa prehliadače orientované na ochranu súkromia, akým je napríklad Opera alebo Firefox (v aktuálnej verzii).

Pluginy pre webové prehliadače, ktoré patria do povinnej výbavy každého fanúšika kryptomien

Aj keď popularita prehliadača Google Chrome začala v poslednom čase mierne upadať, stále je pre 62.46 % používateľov bitcoinu voľbou číslo jedna.

Keď vezmete do úvahy fakt, že Google má 90-percentný podiel na svetovom trhu s internetovými vyhľadávačmi, používatelia bitcoinu tento trend značne narúšajú.

Používanosť webových prehliadačov v bitcoinovej komunite

Používanosť webových prehliadačov v bitcoinovej komunite

Drvivá väčšina používateľov BTC používa desktopy

Na prvý pohľad tento fakt nevyzerá veľmi zaujímavo a možno nie je ani prekvapivý. Odhaľuje to však veľa pokiaľ ide o bezpečnosť používateľov. Keď vezmete do úvahy, že v roku 2018 takmer 80 % internetového trafficu prechádzalo cez mobilné zariadenia, neuveriteľných 75 % používateľov bitcoinu zostalo pri desktopoch.

Najčastejšie používaný typ zariadenia

Najčastejšie používaný typ zariadenia

Koniec koncov, obchodovanie často vyžaduje viacero obrazoviek. Z týchto údajov jasne vyplýva, že používatelia sa cítia pohodlnejšie pri práci s počítačom, než pri obchodovaní so smartfónmi.

Peňaženky ako Ledger Nano X môžu presvedčiť niektorých ľudí k mobilnému obchodovaniu, ale podľa demografických údajov na to nie sú používatelia zatiaľ pripravení.

Narastajúca adopocia Bitcoinu: Pozrite si na mapách počet používateľov a distribúciu uzlov

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...