Sledujte nás aj na

Švajčiarsky technologický gigant Digitec Galaxus, ktorý funguje podobne ako Amazon, umožnil zákazníkom platby v BTC a iných kryptomenách.

Za viac ako 2.7 milióna rozličných položiek budú môcť zákazníci Digitec Galaxus zaplatiť viacerými kryptomenami, medzi nimi aj Bitcoin Cash (BCH)Bitcoin Cash SV (BSV)Ethereum (ETH)Ripple (XRP)Binance Coin (BNB)Litecoin (LTC)TRON (TRX), OmiseGo (OMG), a NEO (NEO). Hodnota nákupu však musí byť vyššia ako 200 švajčiarskych frankov, teda približne 180 EUR.

Amazon predstavením dvoch nových produktov obracia svoju pozornosť na blockchain

Digitec Galaxus vidí budúcnosť v kryptomenách

Pre média sa vyjadril Oliver Herren, spoluzakladateľ a vedúci oddelenia pre inovácie spoločnosti Digitec, ktorý sa domnieva sa, že kryptomeny majú potenciál byť štandardom pri online platbách a Galaxus chce byť v prednej línií tejto revolúcie.

Vo svojom vyjadrení uviedol:

„Kryptomeny sú fascinujúce a mohli by sa stať štandardným platobným prostriedkom v elektronickom predaji. Chceli by sme tento vývoj podporiť. Chceli sme tak urobiť už dlhšie, ale toto úsilie nám trvalo príliš dlho.”

Herren si myslí, že ľudia radi vyskúšajú tento alternatívny spôsob platby, pretože je nový a vzrušujúci, a čo je dôležitejšie, umožňuje držiteľom kryptomien používať svoje kryptomeny na ich zamýšľané použitie.

Na otázku prečo by ľudia platili kryptomenami Herren odpovedal:

„Pretože nejaké máte a chcete ich použiť? Alebo preto, že ich nemôžete zameniť za skutočné peniaze, pretože vaša banka tieto peniaze neprijíma? Len preto, že to môžete urobiť? Alebo preto, že chcete vyskúšať nové veci? “

Budú Galaxus nasledovať ďalšie internetové obchody?

Aj keď Digitec chcel integrovať kryptomeny už nejaký čas a zdá sa, že podporuje toto hnutie, pripúšťajú, že hlavným dôvodom prijímania bitcoinu a iných kryptomien je prilákanie mladšej, technologicky zdatnej klientely. Tiež sa chcú prezentovať ako progresívna spoločnosť.

To je obzvlášť dôležité pre spoločnosti a online predajcov vo Švajčiarsku, pretože Švajčiarsko sa rýchlo stáva známe ako krajina Bitcoinu a blockchainu.

Vo Švajčiarsku sa každoročne koná veľa krypto-podujatí. Navyše SIX, najväčšia burza v krajine, zaviedla množstvo ETP-produktov viazaných na kryptomeny, ako napríklad Bitcoin ETP, Ethereum ETP či XRP ETP a iné kryptomenové burzovo obchodované produkty.

Švajčiarsko je domovom mnohých kryptostartupov a obyvatelia môžu dokonca zaplatiť bitcoinom za lístky na vlak Švajčiarskej federálnej železnice.

Preto je veľmi pravdepodobné, že ďalšie lokálne spoločnosti začnú čoskoro prijímať kryptomeny za nákupy online aj offline.

Myslíte si, že je to len otázka času, kým začnú aj ostatní online obchodní giganti prijímať bitcoin a ďalšie kryptomeny? Už ste niekedy zakúpili niečo online s kryptomenami? Dajte nám vedieť v komentároch.

Víkendový ฿ulletin: Ako kryptomeny používajú kryptografiu

Zdroj: investinblockchain.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...