Sledujte nás aj na

Spoločnosť Fidelity Investments, ktorá začiatkom tohto roku predstavila svoj bitcoin custody servis (typ služby, prostredníctvom ktorej finančná inštitúcia spravuje vybrané aktíva svojich klientov) oznámila, že do pár týždňov umožní inštitucionálnym investorom obchodovať najznámejšiu kryptomenu – bitcoin.

V budúcnosti pribudne možnosť investovania aj do ďalších kryptomien

Fidelity Investments je jedným z prvých veľkých hráčov z Wall Street, ktorý sa rozhodol umožniť svojim klientom obchodovať kryptomeny (zatiaľ iba bitcoin) prostredníctvom nimi pripravovanej over-the-counter platformy. Tú vyvíjala od októbra minulého roku, pričom v januári spoločnosť oznámila, že je v záverečnej fáze testovania.

Podľa zverejnených informácií by investovanie do bitcoinu malo byt najskôr umožnené iba inštitucionálnym investorom. Tí podľa hovorkyne Fidelity Investments, Arlene Roberts, aktívne hľadali dôveryhodnú platformu pre investovanie a obchodovanie s digitálnymi aktívami.

V súčasnosti už máme vybranú skupinu klientov, ktorým bude umožnené obchodovať na našej platforme. Aktuálne je naša ponuka zameraná iba na bitcoin. V najbližších týždňoch a mesiacoch však budeme na základe spätnej väzby od našich klientov zvažovať rozšírenie našich služieb.

Prieskum Fidelity Investments: 72% respondentov má záujem o investičný produkt so zastúpením kryptomien

Rozhodnutie umožniť veľkým investorom nakúpiť bitcoin dáva spoločnosti Fidelity Investments veľkú výhodu pred jej konkuretmi z Wall Street. Tí totiž doteraz vo väčšine prípadov nedokázali alebo nechceli svojim klientom ponúknuť takúto formu investície. Trend pritom ukazuje zvýšený dopyt po investovaní do digitálnych aktív.

Dokazuje to aj nedávny prieskum, ktorý spoločnosť Fidelity Investments uskutočnila od novembra do februára na vzorke 441 inštitucionálnych investorov. Z výsledkov vyplýva, že až 72% respondentov uprednostňuje kúpu investičných produktov, v ktorom majú zastúpenie kryptomeny. Zároveň 47% z nich uviedlo, že by do kryptoaktív investovalo priamo.

Zaujímavým zistením je aj fakt, že takmer polovica inštitucionálnych investorov vidí hlavnú výhodu kryptomien v ich nízkej cenovej korelácii v súvislosti k tradičným investičným aktívam. Medzi najväčších záujemcov o investovanie do kryptomien možno podľa výsledkov zaradiť rodinné firmy (80%) a finančno-poradenské spoločnosti (74%).

Bitcoin v podobe fyzických mincí sa stáva zberateľskou záležitosťou

Dôvera investorov v bitcoin rastie

V súčasnosti je Fidelity Investments jednou z najväčších maklérskych spoločností v USA. Svoje investičné centrá má na viac ako 140 miestach po celej krajine. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti National Financial Services LLC už poskytuje sprostredkovateľské služby pre inštitucionálne investičné spoločnosti, banky, rodinné podniky a registrovaných investičných poradcov.

Napriek tomu, že viaceré pokusy o spustenie bitcoin ETF na prelome rokov 2018 a 2019 zlyhali (Americká Komisia pre cenné papiere a burzy ich z dôvodu obavy z manipulácie trhu odmietla alebo svoje rozhodnutie odložila), dôvera investorov v bitcoin rastie. Dokladuje to aj skutočnosť, že dva verejné penzijné fondy investovali vo februári tohto roku do kryptofondu spravovaného spoločnosťou Morgan Creek čiastku $40 miliónov.

Zdroj: bloomberg.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...