Sledujte nás aj na

Facebook 30.1.2018 oznámil, že po novom zakazuje reklamy týkajúce sa kryptomien a ICO. Podľa slov spoločnosti, Facebook k tomuto kroku pristúpil so zámerom chrániť svojich používateľov pred podvodmi.

Nové pravidlá

Sociálna sieť Facebook má novú reklamnú politiku týkajúcu sa kryptomien a ICO. Po novom pravidlá výslovne zakazujú reklamy, ktoré propagujú tie typy produktov a služieb, „ktoré sú často spojené so zavádzajúcimi alebo klamlivými praktikami,“ napísal riaditeľ produktového riadenia spoločnosti Facebook, Rob Leathern. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Facebook bude snažiť „sťažiť život podvodníkom“ na sociálnej platforme tým, že zakáže všetky takéto reklamy.

Kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin a Ethereum, a ICO sa tešia prudkému nárastu popularity, no na druhú stranu táto popularita viedla aj k rozširovaniu rôznych typov podvodov.

Zatiaľ čo Facebook tvrdí, že chce, aby ľudia „pokračovali v objavovaní a učení sa o týchto produktoch a službách“, existuje veľa spoločností, ktoré propagujú ICO a kryptomeny, ktoré sú prinajmenšom pochybné,“ píše Leathern, riaditeľ pre produktový manažment Facebooku.

Leathern si uvedomuje, že nová politika zasiahne veľkú časť kryptomenového spektra, no tvrdí, že je to úmyselné. Plán je naďalej pracovať na lepšom odhaľovaní klamlivých a zavádzajúcich reklám, ktoré sa týkajú kryptomien a ICO.

„Dve z našich hlavných zásad inzercie odzrkadľujú náš postoj. Reklamy by mali byť bezpečné a v prvom rade pre ľudí,“ povedal Facebook.

Sociálna sieť tvrdí, že v budúcnosti, keď sa situácia upokojí, sa bude opätovne zaoberať politikou a jej mechanizmami filtrovania reklám. Medzitým spoločnosť Facebook nabáda ľudí, aby nahlásili obsah, ktorý porušuje tieto pravidlá.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...