Sledujte nás aj na

Podľa správ z CNBC, 8. mája David Marcus, vedúci Facebookovej aplikácie Messenger, ohlásil na stránkach sociálnej sieti, že skúmajú možné aplikácie pre blockchain technológiu.

Marcus zverejnil v utorok na jeho osobnej stránke nasledovný príspevok:

Zakladáme malú skupinu pre výskum toho, ako najlepšie využiť blockchain v rámci Facebooku, začínajúc od nuly.

Marcus vedie Messenger team už skoro 4 roky, no na tomto poste už končí. V decembri sa pridal k dozornej rade kryptomenovej burzy Coinbase. Avšak Facebook neodhalil, či to súvisí s ich záujmom o zavedenie blockchainu.

Facebook zavádza najväčšiu reorganizáciu ich produktového tímu za posledných 15 rokov. Podľa správy z Recode, bude odteraz spoločnosť fungovať pod tromi divíziami: 1. tzv. „family of apps“ — rodina aplikácií; 2. „služby hlavného produktu“ a 3. nová platforma a infra.

Blockchain využitie pre Facebook i jednotlivcov

V januári sa zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg vyjadril, že by sa rád venoval digitálnym menám, aby preskúmal ich využitie a potenciál na posilnenie postavenia jednotlivcov. Uviedol, že sila decentralizovaného systému ako kryptomeny by mohla pomôcť prevziať moc od centralizovaného systému a vrátiť ju späť do rúk jednotlivcov.

Blockchain technológia vytvára rýchle a permanentné, bezpečné záznamy o transakciách medzi dvomi účastníkmi a eliminuje tak potrebu tretej strany, tzv „prostredníka“, ako je napr. banka. Bitcoin bol prvou aplikáciou tejto technológie.

Facebook ešte v januári tohto roku inicioval zákaz pre kryptomenové reklamy a ICO (initial coin offering). Takýto zákaz bol pre mnohých prekvapením, keďže Zuckerberg pred tým vyjadril svoj záujem o kryptomeny. Zuckerberg chcel prvotne skúmať, ako môže decentralizovaná povaha kryptomien ovplyvniť jednotlivcov a „ako ich čo najlepšie využiť v prospech našich služieb“.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...