Sledujte nás aj na

Správy o tom, že gigant v oblasti sociálnych médií – Facebook sa pohráva s myšlienkou spustenia vlastnej kryptomeny sa začali objavovať ešte koncom minulého roku. Hovorilo sa predovšetkým o jej využití v rámci populárnej komunikačnej platformy WhatsApp, ktorá je od roku 2014 vlastnená Facebookom.

Teraz spoločnosť, za ktorej úspechom stojí Mark Zuckerberg, definitívne oznámila, že svoju pozornosť upriamuje na technológiu blockchain. Dokladuje to predovšetkým správa, podľa ktorej Facebook zamestnal do svojich radov viacerých pracovníkov Chainspace. Ide o startup, ktorý sa zaoberá decentralizovanými aplikáciami a smart kontraktami.

Technológia na riešenie škálovania, rýchlosti a súkromia

Vývojársky tím Chainspace, ktorý prešiel pod nového zamestnávateľa, bude mať za úlohu pomôcť implementovať technológiu blockchain do rôznych aplikácií, ktoré Facebook ponúka svojim klientom, respektíve ich zastrešuje. Podľa oficiálnej stránky Chainspace sa táto spoločnosť zaoberá štiepením databáz na menšie celky za účelom zmiernenia problémov so škálovaním, rýchlosťou a súkromím, s ktorými sa často boria blockchainy viacerých projektov.

Všetky tri atribúty by pritom mohli zohrať kľúčovú úlohu v rámci oblastí, na ktoré sa Facebook zameriava.

Facebook hľadá blockchain vývojárov vo veľkom. Diskutuje sa o spustení vlastnej kryptomeny!

Facebook: Chceme využiť silu blockchainu

Hovorca Facebooku vyvrátil informáciu, že by samotný startup, respektíve, technológiu a riešenia, ktoré vyvinul, boli zakúpené ich spoločnosťou. Potvrdil iba príchod štyroch bývalých zamestnancov Chainspace, ktorí budú súčasťou internej blockchain skupiny spoločnosti Facebook.

Podobne ako veľa iných firiem, aj spoločnosť Facebook skúma spôsoby, ako využiť silu blockchain technológie. Tento nový malý tím skúma a pracuje na veľkom množstve aplikácií. Viac detailov vám nemôžeme zdielať.

Aktuálne má Facebook na svojej kariérnej stránke v ponuke 11 pozícií, ktorých náplňou je implementovanie a vývoj technológie blockchain. Záujem tejto spoločnosti nezmeškať vlak v oblasti nových technológií je nepopierateľný. Dokazuje to aj ich vyhlásenie, ktoré je síce ľúbivo zabalené do marketingových fráz, ale jasne poukazuje na cieľ Facebooku nezaostať za konkurenciou a stať sa lídrom v oblasti poskytovateľov medzi-odvetvových riešení.

Naším definitívnym cieľom je pomôcť miliarde ľudí s prístupom k veciam, ktoré teraz nemajú. Mohlo by ísť napríklad o zdravotnú starostlivosť, spravodlivé finančné služby alebo nové spôsoby a formy, ako uchovať, alebo zdieľať informácie.

Chainspace opúšťajú 4 z 5 zakladajúcich členov

Chainspace je platforma podporujúca decentralizované aplikácie. Zároveň sa snaží vyriešiť problémy škálovania a pritom zabezpečiť rýchle, bezpečné a súkromie neporušujúce transakcie. Aktuálne sa tento projekt nachádza v záverečnom kole financovania, v ktorom si dal za cieľ vyzbierať celkovo približne $3 milióny.

A práve v čase, kedy mal projekt dosiahnuť stanovenú hranicu potrebných financií, odchádzajú jeho kľúčoví vývojári. Podľa správy, ktorú priniesol portál Cheddar.com, by sa k Facebooku mali pripojiť až štyria z piatich hlavných vývojárov, ktorí stáli za vznikom Chainspace.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...