Sledujte nás aj na

Podľa správy zverejnenej denníkom Wall Street Journal, vývojári Facebooku aktívne pracujú na novom platobnom systéme. Ten má byť založený na ich vlastnej kryptomene – stablecoine. Líder v oblasti sociálnych médií už údajne komunikuje s viacerými e-commerce a finančnými spoločnosťami, ktoré by sa mali na tomto projekte spolu s Facebookom podieľať .

Investícia v hodnote $1 miliardy

V správe sa uvádza, že Facebook už oslovil dvoch popredných hráčov na poli online platieb – spoločnosti Mastercard a Visa. Zároveň komunikuje s viacerými venture capital spoločnosťami. Prostredníctvom nich chce získať na svoj vlastný stablecoin  až $1 miliardu. Plánovaný coin má byť podľa predbežných informácií krytý práve americkým dolárom.

Wall Street Journal ďalej uvádza, že Facebook plánuje využívať svoj vlastný stablecoin nie len ako formu úhrady (napríklad prostredníctvom nimi vlastneného komunikačného klienta WhatsApp), ale aj na online nákup tovaru. V rámci distribúcie stablecoinu zaznela informácia, že klienti tejto sociálnej siete by mohli byť odmeňovaní „facebook-coinom“ za sledovanie reklám alebo za tvorenie obsahu. Na podobnej báze stavia prostredníctvom webového prehliadača Brave svoj biznis model aj Basic Attention Token.

Facebook rozširuje svoj blockchain tím o vývojárov z Chainspace

Spolu so zavedením stablecoinu musí Facebook vyriešiť aj otázku súkromia

Jedným z najväčších problémov týkajúcich sa Facebooku je ochrana súkromia. V uplynulom roku sa meno tejto sociálnej siete viackrát spájalo so škandálmi. Tie sa týkali úniku dát a porušovania súkromia jeho používateľov. Akcionári spoločnosti v nedávnej reakcii požiadali Zuckerberga, aby odstúpil zo svojej pozície generálneho riaditeľa, no vedenie Facebooku trvalo na to, aby v tejto funkcii zotrval. Zuckerberg následne vyhlásil, že spoločnosť podniká všetky potrebné kroky na zabezpečenie ochrany osobných údajov svojich používateľov.

Vzhľadom k tomu, že kryptoodvetvie sa vyznačuje častými útokmi hackerov a rôznymi podvodmi, Facebook bude musieť výrazne prehodnotiť svoj aktuálny postoj k zabezpečeniu dát a navrhnúť podstatne vyššiu a sofistikovanejšiu úroveň ochrany. Motiváciu má pre to viac ako dobrú. Podľa výpočtov poprednej investičnej banky Barclays by totižto zavedenie vlastnej kryptomeny mohlo Facebooku dodatočne vygenerovať zisk až $19 miliárd.

Lite.IM prináša Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Ruská alternatíva Facebooku už svoj token spustila

Kým Facebook ešte len zvažuje uviesť na trh svoj stablecoin, jeho ruský konkurent VKontakte už svoj vlastný token VK Coin predstavil. Ten sa však momentálne používa iba v rámci samotnej sociálnej siete a nie je ním možné platiť za tovar alebo služby. Používatelia tejto platformy ho môžu využívať iba na nákup emojis a iných dodatočných funkcií. Aktuálne nie je obchodovaný ani na žiadnej burze, takže jeho celkový prínos je viac ako otázny.

Tvorcovia siete VKontakte, bratia Durovovi, však môžu preraziť so svojim aktuálnym projektom – Telegram, prostredníctvom ktorého vyzbierali od investorov na natívny token tejto siete už viac ako $1.7 miliardy.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...