Sledujte nás aj na

Facebook sa vydal na cestu masového naberania kryptoexpertov, aby tak rozšíril svoj blockchain tím. Táto novinka len potvrdzuje nedávne špekulácie, ktoré hovorili, že monopol sociálnych sietí Facebook sa chystá spustiť svoju vlastnú kryptomenu.

Facebook spolu s Davidom Marcusom, ktorý je bývalým predsedom Paypalu a viceprezidentom Messengeru vytvoril svoju blokchainovu jednotku v apríli tohto roku. David Marcus je dlhodobým zástancom kryptomien, a taktiež bol členom predstavenstva Coinbase, najväčšej krypto burzy v USA.

Blokchainový tím Facebooku má už teraz 40 zamestnancov, vrátane pol tucta ľudí z ex-vedenia Paypalu, ktorých Marcus zobral so sebou pri svojom odchode.

Facebook vytvára blockchain tím a bude skúmať jeho možné využitie v rámci spoločnosti

Facebook sa chce zamerať na blokchainové platby

Tento zatiaľ tajný tím zahŕňa ľudí, ktorí pracovali na Google Pay a Samsung Pay,  aplikáciach digitálnych peňaženiek, umožňujúcich mobilné platby.

Alex Heath, senior reportér z tlačovej agentúry Cheddar Inc. hovorí:

„FB zatiaľ o svojom pôsobení v kryptosvete nič neprezrádza a o práci svojho tímu je veľmi diskrétny. Bude to ale mať určite niečo spoločné s produktami, založenými na blokchainových platbách.

Facebook tiež zvažuje spustenie svojej vlastnej kryptomeny, ktorá by dovoľovala jeho 2 miliardám používateľov na celom  svete robiť elektronické platby bez potreby tradičných bánk.

Ešte nedávno boli na oficiálnej stránke Facebook careers uverejnené inzeráty pre blockchain developer pozície.

Pozície obsadzované vo Facebook blockchain tíme

V ponukách práce bolo napísané:

Blokchainový tím je start-up vo vnútri Facebooku s víziou vytvoriť blokchainovú technológiu na rovnako veľkej škále ako je samotný Facebook.

Litecoin (LTC) odteraz môžete posielať a prijímať cez Facebook Messenger!

Hľadajú ľudí veľmi aktívne a agresívne

Alex Heat ďalej hovorí:

„Stále aktívne hľadajú ľudí, snažia sa tiež nabrať celé krypto start-upy, ktoré sú ešte len na úrovni tvorenia svojich „white papers“  (obchodných plánov), čo znamená, že ešte nemajú hotový produkt.

Facebook agresívne rekrutuje nadaných ľudí, ktorých je na trhu nedostatok, keďže kryptoekosystém je ešte len vo svojich začiatkoch. Talentov v tomto odbore je momentálne nedostatok a všetci veľký hráči chcú získať čo najlepších kryptografov a akademikov. „

Avšak ďalším veľkým problémom Facebooku pri hľadaní ľudí a tvorení blockchainového tímu sú jeho nespočetné škandály, ktoré sa týkajú ochrany osobných údajov. Široká verejnosť si tieto škandály pamätá a určite bude skeptická voči všetkému novému čo Facebook ponúkne.

Pochybnosti o dôvere v kryptosvete

Veľa ľudí v súčastnosti samozrejme neverí Facebooku, hlavne ľudia pohybujúci sa v blockchain svete. Veď títo ľudia odišli zo svojich odvetví práve kvôli centralizácií a zneužívaniu dát spoločnosťami ako je FB.

Takže myšlienka, že FB chce vytvoriť svoju vlastnú kryptomenu a s tým spojenú digitálnu ekonomiku je pre niekoho extrémne vzrušujúca a pre niekoho extrémne desivá. Myslím, že môžme v ďalšom roku očakávať skupovanie niektorých kryptofiriem Facebookom.

Víkendový ฿ulletin: 10 najdôležitejších udalostí v histórii kryptomien

Zdroj: thenextweb.com, ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...