Sledujte nás aj na

Niektoré z najväčších svetových spoločností na odosielanie správ dúfajú, že uspejú tam, kde mnoho krypto-startupov zlyhalo. Spoločnosť Facebook pracuje na vlastnej digitálnej mene a vedie rozhovory s kryptomenovými burzami o potenciálnom uvedení na trh.

Množstvo spoločnosti vrátane Facebooku a Telegramu plánuje v priebehu budúceho roka uviesť na trh nové kryptomeny. Tie majú umožniť používateľom posielať peniaze kontaktom v ich zariadeniach, podobne ako napríklad Venmo alebo PayPal, ktoré umožňujú cezhraničné platby.

Spoločnosť Facebook pokročila s vývojom vlastnej kryptomeny natoľko, že rokuje s viacerými kryptomenovými burzami ohľadom distribúcie. Facebook prepracováva svoju komunikačnú infraštruktúru tak, aby spájala tri aplikácie – Messenger, WhatsApp a Instagram. Táto integrácia, by rozšírila dosah digitálnej meny Facebooku na 2.7 miliardy ľudí, ktorí používajú jednu z týchto troch aplikácií pravidelne.

Facebook coin bude pravdepodobne viazaný na tradičné meny, čo z neho robí stablecoin. Digitálny token so stabilnou hodnotou však nebude priťahovať špekulantov, čo bola doposiaľ cieľová skupina kryptomien. Umožnilo by to však bežným používateľom uchovávať tokeny bez obáv z toho, že by stratili hodnotu.

Veľkou otázkou, ktorej Facebook čelí, je, akú kontrolu si nad kryptomenou ponechá. Ak bude spoločnosť Facebook zodpovedná za schvaľovanie každej transakcie a sledovanie každého používateľa, nie je jasné, prečo by potrebovala blockchain, a nie tradičný centralizovaný systém, ako je napríklad PayPal.

Zamestnanci spoločnosti Facebook oznámili burzám, že dúfajú, že dostanú produkt na trh v prvej polovici roka.

Lite.IM prináša Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Facebook nie je jediný hráč na trhu

Vývojári aplikácie Telegram už pred nejakým časom ohlásili svoj vstup na trh s kryptomenami. Po tom ako minulí rok vyzbierali $1.7 miliardy v investíciach na vývoj svojej platformy TON (Telegram Open Network), poslali svojim investorom minulý mesiac list, v ktorom uviedli, že sú na 90 % hotový s kľúčovými komponentmi siete, v ktorej bude používaný ich vlastný token ktorý ponesie názov Gram.

Telegram, ktorý bol vytvorený tímom ruských vyhnancov, sa pýši tým, že vlády nedokážu rozlúštiť ich šifrovací systém. To by mohlo pomôcť Telegramu na miestach, ako je Irán a Rusko, kde ľudia – najmä disidenti – majú ťažkosti s používaním tradičného finančného systému.

Nie každý je však presvedčený

Zatiaľ vieme, že Facebook Coin bude viazaný na tradičné meny, a že bude integrovaný do väčšieho ekosystému pozostávajúceho z Messengeru, Instagramu a WhatsAppu. Okrem týchto funkcií nemôžeme s istotou vedieť, čo Facebook so svojou vlastnou digitálnou menou zamýšľa, ale ani tieto možné použitia nemusia nutne vyžadovať používanie blockchainu. Spoločnosť Facebook by mohla ľahko integrovať existujúce platobné riešenie, ako je PayPal, a fungovalo by to rovnako.

Je tiež neznáme, aké informácie budú musieť používatelia poskytnúť, aby mohli používať Facebook Coin. Dokonca aj keď používatelia nakúpia tokeny cez burzy, je veľmi pravdepodobné, že Facebook bude vyžadovať nejakú formu dodatočnej autentifikácie predtým, než umožní používateľom posielať prostriedky cez WhatsApp, Facebook Messenger alebo Instagram.

Vzhľadom na to, že Facebook nie je najdôveryhodnejší, pokiaľ ide o zabezpečenie našich súkromných informácií, vyvoláva to ešte viac otázok. Veríme, že to Facebook nepoužije to na to, aby prilákala inzerentov a prípadne vytvoril filtre na zobrazovanie reklám len jednotlivcom, ktorí minú určité množstvo peňazí každý mesiac alebo podobne. Nebolo by prekvapivé, ak by práve to bol hlavný cieľ Facebooku.

Celý obchodný model spoločnosti Facebook závisí od osobných údajov. Ako sa hovorí, ak za to neplatíte, ste produktom. Spoločnosť je už podrobená dôkladnému vyšetrovaniu ohľadom jej politiky zhromažďovania a ochrany osobných údajov. Ich vstup na trh s kryptomenami je pravdepodobne ďalším pokusom získať viac osobných údajov od miliárd svojich používateľov.

Víkendový ฿ulletin: Ako kryptomeny používajú kryptografiu

Zdroj:  nytimes.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...