Sledujte nás aj na

Nie je tajomstvom, že predaj tokenov exponenciálne vzrástol a stále rastie od začiatku minulého roka. Rozmer, aký tento priemysel nabral sa možno nedá tak ľahko predstaviť v priestore, kde sa čísla výšky kapitálu pohybujú v miliardách. Najnovšie dáta odhaľujú astronomický rast ICO a poukazujú taktiež na rast predaja zabezpečených tokenov.

Predaj tokenov nemá zatiaľ tendenciu klesať

Je jedno akým spôsobom to meriate – doláre rástli, ETH rástlo, počty projektov za mesiac a predaje tokenov sa priam množia. Nejaký čas boli na vzostupe a každým mesiacom lámali nové a nové rekordy. Najnovšie zistené dáta spoločnosťou Elementus, ktorá získala informácie z blockchain záznamov namiesto zo samotných ICO správ, dali svetlo tomuto davovému rastu predaja. Spoločnosť vytvorila vizualizáciu, ktorá zachytáva pomalé a skromné začiatky ICO späť do roku 2014 a následnú explóziu, ktorá bola odpálená v polovici roku 2017. Keď sa pozriete na ich video, naozaj je vidno, ako pomaly sa celý predaj ICO spúšťal a potom odrazu začali ICO rásť, ako huby po daždi, nezastaviteľným tempom.

Vizualizácia ukazuje tri masívne predaje, ktoré prevyšujú zvyšok. Každý z nich je kontroverzný, so svojím vlastným pozadím. Petro je diskutabilný projekt, ak vezmeme do úvahy jeho $5 miliardový rast, ktorý je len ťažko overiť s absolútnou presnosťou. Vzhľadom na neochotu investorov verejne vyjadriť svoju účasť a absenciu informácii o poskytnutých zľavách pri predaji. Predaj Telegram ICO sa uskutočnil bez veľkého verejného predaja, ale bol smerovaný priamo na súkromných investorov. Potom tu je „Ethereum“, kde predaj $2.5 miliardy ICO nahromadilo cez 5 miliónov ETH, čo presahuje 5 % celkovej ponuky.

Počet mesačných predajov tokenov stále rastie

Elementus taktiež zaznamenal nárast predaja tokenov o najmenej $100 tisíc. Zistili, že predaj tokenov každý mesiac rástol s výnimkou mierneho poklesu v decembri. V marci sa dokončil predaj 174 tokenov, čo je v priemere 6 za deň a len o 2 viac ako vo februári, kedy ich bolo na predaj 172.

New Data Depicts the Explosion in Token Sales

Obrázok znázorňuje počet predaných tokenov po mesiacoch:

Pravdepodobne jeden z najzaujímavejších grafov, je ten, ktorý ukazuje rast tokenov cenných papierov a SAFT (simple agreement for future tokens). Rok dozadu, o predaji tokenu Red G prakticky nikto nepočul, no následne skočilo zo 6tich v novembri, na 23 v decembri a 36 v marci. Red G umožňuje vyzbierať finančné prostriedky od akreditovaných investorov a nemá žiadny strop sumy, ktorá by môže byť vyzbieraná. Samozrejme nevýhodou takéhoto vyzbierania financií je fakt, že sa nejedná o crowdsaly (typ verejnej zbierky pre určitý projekt) keďže sa prakticky verejnosť do týchto zbierok zapojiť nemôže.

Graf ukazujúci počet tokenov alebo zameniteľných tokenov, ktoré boli podané na Securities and Exchange Commission (SEC):

New Data Depicts the Explosion in Token Sales

Ďalšou predpokladanou explóziou by mal byť predal REG A+ tokenov. Sú to niečo ako mini IPO (Initial public offering – počiatočná ponuka pre verejnosť) a umožňujú projektom rásť až do $50 miliónov ročne. Bolo podané početné množstvo prihlášok na SEC pre Reg A+ akreditácie, ale kvôli času, ktorý treba na vytvorenie a schválenie OPM (Offering placement memorandum), ako pri fondoch, je potrebné podať aj pomocnú ruku. Keď sa tak stane, davový predaj cenných papierov bude oficiálne spustený pre verejnosť a následne US investorom bude sprístupnený trh s tokenmi.

Zdroj: news.bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...