Sledujte nás aj na

Podľa spravodajského média CCN, vysokopostavený úradník Európskej únie negoval správy o tom, že sa EÚ zamerala na reguláciu kryptomien a kryptomenových búrz.

EÚ (zatiaľ) kryptomeny regulovať nebude

V rozhovore s agentúrou Bloomberg sa Pierre Moscovici, komisár Európskej únie pre hospodárske, finančné záležitosti, dane a clo, negoval špekulácie o údajných reguláciách kryptomien Európskou úniou. Moscovici zároveň odhalil postoj EÚ voči kryptomenám.

„V tomto štádiu nepovažujeme Bitcoin ani iné kryptomeny za alternatívu voči štandardným menám,“ uviedol Moscovici porovnávajúci prvú decentralizovanú kryptomenu na svete s fiatovou menou EÚ, euro. Vidíme, že sa ohľadom tejto problematiky vyskytuje veľa špekulácií,“ dodal Moscovici, ktorý pôsobil ako minister financií pre Francúzsko v rokoch 2012 – 2014.

Moscovici následne poukázal na nedávne pripomienky bývalého predsedu amerického federálneho rezervného fondu Alana Greenspana, ktorý povedal, že „Bitcoin je skutočne fascinujúcim príkladom toho, ako ľudia vytvárajú hodnotu z ničoho“, pričom kryptomeny považuje za iracionálne meny.

Moscovici tiež potvrdil, že zatiaľ čo EÚ kryptomeny pozorne študuje, príslušné finančné orgány neplánujú žiadne regulácie, reštrikcie ani predpisy. Aspoň zatiaľ.

Moscovici v rozhovore povedal: „Zamerali sme sa na Bitcoin. Analyzovali sme základy, ale nemyslíme si, že by sme mali v tejto fáze ako politický a technický orgán reagovať.

„Nie, momentálne nemáme tieto rozhovory,“ odpovedal Moscovici na otázku, či EÚ rokovala s európskymi regulačnými orgánmi o zavedení regulačných rámcov pre kryptomeny.

Je zaujímavé, že postoje úradu EÚ v priamom kontraste s poznámkami Valdisa Dombrovskisa – viceprezidenta pre finančnú stabilitu, finančné služby a kapitálové trhy Európskej komisie, výkonného orgánu Európskej únie.

„V uplynulých týždňoch Bitcoin a kryptomeny získavajú čoraz väčšiu pozornosť,“ povedal Dombrovskis v rozhovore s reportérmi na verejnej tlačovej konferencii minulý týždeň. Úradník tiež údajne rozposlal listy bankám a trhom v celej EÚ a vyzval ich, aby upozornili investorov na riziká pri investovaní do kryptomien.

Odlišné postoje krajín ku kryptomenám

S prudko rastúcou popularitou kryptomien začínajú národy postupne zaujímať postoje k tomuto novému fenoménu. A vyzerá to tak, že jednotlivé krajiny majú ku kryptomenám diametrálne odlišné postoje. Bielorusko nedávno vyhlásilo, že plne legalizuje kryptomeny a aktivity (vrátane ťaženia kryptomien) s nimi spojené. Navyše na najbližších päť rokov sa zisky z kryptomien v Bielorusku nebudú daniť.

Na opačnej strane barikády sú krajiny ako Čína alebo USA, ktoré sa voči kryptomenám prudko ohradzujú a snažia sa ich regulovať predpismi a nariadeniami.

Ako sa ku kryptomenám postaví EÚ zatiaľ nie je jasné. Čo ale vieme s určitosťou povedať je, že kryptomeny už teraz transformujú finančný systém.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...