Sledujte nás aj na

Európska centrálna banka chce s mladými diskutovať o Bitcoine a blockchaine. Jedna z troch otázok, na ktoré bude prezident Európskej centrálnej banky 12. februára odpovedať prostredníctvom série videí, sa týka kryptomien a blockchainu.

Mario Draghi, prezident ECB sa vyjadrí k niekoľkým vybraným otázkam, napríklad, či môže byť Bitcoin legitímnou alternatívou tradičným menám, a takisto vysvetlí postoj ECB k technológií, na ktorej sú kryptomeny postavené. Otázky musia byť zaslané do utorka 23. januára, a Európania vo veku od 16 do 35 rokov sa môžu pýtať na jednu z troch hlavných tém: riziko novej ekonomickej krízy, kryptomeny a blockchain, ekonomické ozdravenie Európy a zamestnanosť mladých.

Akcia je súčasťou tretieho Mládežníckeho Dialógu, projektu, ktorý zvykne zahŕňať sériu seminárov, na ktorej bankoví úradníci debatujú so študentmi a mladými ľuďmi z rôznych krajín a ekonomických pozadí.

V rámci prípravy na seminár ECB zorganizovala anketu na Twiterri s otázkou či by Bitcoin mohol byť legitímnou alternatívou tradičným menám. Anketa ECB obdržala za 24 hodín viac ako 15500 odpovedí.

Centrálna banka a kryptomeny

Zatiaľ čo rola centrálnych bánk vo svete kryptomien je stále predmetom debaty, názor, že ich primárna funkcia je zaistiť stabilitu ich ekonomík stále platí.

Bitcoin sa stal terčom kritiky pre svoju volatilitu, ktorá podľa Lloyda Blankfeina, riaditeľa americkej investičnej banky Goldman Sachs, svedčí o jeho využívaní na podvody. Luxemburský minister financií Pierre Gramegna naznačil že Európska Únia by čoskoro mohla zaviesť regulácie týkajúce sa kryptomien.

Trend prijatia

Čo je však nespochybniteľné je, že 2017 bol pre Bitcoin kľúčovým rokom. Prvá kryptomena sa teší celosvetovej popularite po tom ako jej hodnota prudko vzrástla, zatiaľ čo kryptomeny ako také získali pozornosť mainstreamových médií.

Aj keď zatiaľ neexistujú dôkazy o tom že zvýšené povedomie o kryptomenách by sa odrazilo vo väčšom prijatí Bitcoinu v Európe, štatistické dáta z roku 2017 ukazujú, že jej používateľnosť v každodenných transakciách hlavných európskych ekonomík je stále minimálna.

Krypto Q&A na dialógu s mládežou

Na mnohé nové informácie, ktoré boli vypustené do verejného priestoru si verejnosť musí spraviť názor sama. Aj keď sa neočakáva nič prevratné, Q&A (otázky a odpovede) na seminári ECB by mali byť naozaj zaujímavé.

Seminár prichádza krátko po zablokovaní Bitcoinom-krytých Visa debetných kariet v Európe a návrhu na regulácie kryptomien v rámci celej EÚ. Tiež sa treba zamyslieť nad tým, aký dopad by tieto rozhodnutia mali na dotknutých spracovateľov platieb. Tí vraj v súčasnosti rokujú s alternatívnymi vydavateľmi kariet v Európe, a na tých čo plánujú založiť krypto/fiat banky, ktoré by boli nezávislé na tradičných bankách.

Zdroj: cointelgraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...