Sledujte nás aj na

BitFlyer, kryptomenová burza so sídlom v japonskom Tokiu, oficíalne spustila svoje služby pre Európu. Tejto burze sa podarilo získať licenciu Payment Institution license (PI), ktorá jej dovoľuje legálne pôsobiť na území Európy.

BitFlyer vo svete

Spoločnosť BitFlyer, ktorá bola založená v roku 2014, je najväčšou japonskou burzou čo sa týka objemu obchodovania s Bitcoinom a všeobecne jedna z najväčších kryptomenových búrz na svete. Burza tvrdí, že sprostredkovala obchody s BTC za viac ako $40 miliárd. V roku 2017 to z tejto čiastky bolo až $30 miliárd. Burza podporuje viacero kryptomenových párov, vrátane Ethereum a Bitcoin Cash.

BitFlyer už bola oficiálne zaregistrovaná ako kryptomenová burza Agentúrou pre finančné služby v Japonsku. V novembri bolo schválené legálne fungovanie burzy v 41 štátoch USA. Burza získala viacero licencií vrátane „BitLicense“ od Newyorského štátneho ministerstva finančných služieb (NYDFS).

BitFlyer v Európe

Burza oznámila, že začne svoju činnosť v Európe tým, že ponúkne obchodovanie s párom BTC/EUR a do konca tohto roka poskytne podporu niektorým ďalším najväčším kryptomenám. Burza sa spočiatku zameria na európskych profesionálnych obchodníkov a obchodníkov s vysokým kapitálom.

„To, čo prinášame do Európy, je platforma navrhnutá obchodníkmi pre obchodníkov,“ povedal Andy Bryant, výkonný riaditeľ BitFlyer Europe. „Prostredníctvom nášho webového rozhrania alebo rozhrania API sa môžu obchodníci rýchlo dostať do diania a ťažiť z niektorých najsilnejších systémov, vysokých rýchlostí a rozhrania navrhnutého s ohľadom na ich špecifické potreby.“

BitFlyer je prvá burza, ktorá bude legálne prevádzkovaná a regulovaná na troch kontinentoch. Konkrétne v Japonsku, USA a Európe.

„Keď som spustili BitFlyer v roku 2014, robil som to s globálnymi ambíciami a presvedčením, že schválený regulačný štatút je základom dlhodobej budúcnosti Bitcoinu u a virtuálneho menového priemyslu,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti bitFlyer Yuzo Kano. „Som hrdý na to, že sme teraz najviac oficiálne uznávanou kryptomenovou burzou na svete, tento požadovaný regulačný štatút dáva našim zákazníkom, našej spoločnosti a odvetviu kryptomien ako celku veľmi pozitívny výhľad do budúcnosti.“

Zdroj: blocktribune.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...