Sledujte nás aj na

Etiópska vláda nedávno podpísala memorandum o porozumení (MOU – memorandum of understanding) s kryptomenovým startupom Cardano (ADA). Dohoda má za cieľ podporiť etiópskych vývojárov pri používaní blockchainu v agro-technologickom priemysle.

Generálny riaditeľ a zakladateľ projektu Cardano Charles Hoskinson potvrdil tento krok vo svojom tweete. Hoskinson uviedol, že dohoda s etiópskym ministerstvom vedy a techniky zahŕňa tréning miestnych developerov v správnom používaní blockchainu pre ich konkrétne problémy.

John O’Connor, riaditeľ afrických operácií v spoločnosti IOHK, uviedol, že od etiópskych vývojárov očakávajú, že do konca roku 2018 začnú používať agrotech platformu založenú na Cardano platforme.

Najväčší vývozný artikel Etiópie je káva a práve sledovanie a kontrolovanie celého exportu kávy by mal byť primárny cieľ spomínanej platformy.

Zatiaľ, čo podobné memorandá môžu byť použité na vykreslenie úmyslu zúčastnených strán spolupracovať v istej, nie len technologickej oblasti, neobsahujú žiadne záväzné obligácie. Z toho dôvodu nebol zatiaľ ohlásený dátum začiatku projektu.

Spustený koncom septembra 2017, Cardano je jednou z desiatich najvýznamnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou pohybujúcou sa okolo $8.5 až $9 miliárd. Altcoin používa systém Proof-of-Stake (PoS) namiesto protokolu Proof-of-Work (PoW), ktorý je údajne okrem iného energeticky úspornejší. ADA, natívny token Cardano platformy sa momentálne obchoduje za $0.32.

Blockchain v Afrike

Etiópia nie je jediná africká krajina, ktorá uzatvára blockchainové partnerstvá. Minulý týždeň vedúca kryptomenová burza Binance ohlásila spoluprácu s ugandskou blockchainovou organizáciou Crypto Savannah na podporu hospodárskeho rozvoja krajiny východnej Afriky.

Vízia Cardano pre rozvojový svet je oveľa väčšia ako Etiópia, ale Etiópiou to všetko môže začať. John O’Connor, ktorý sa pripojil ku Cardano Foundation, podrobne opísal, že vzdelanie vývojárov v tejto novej a fascinujúcej oblasti bude absolútne prvoradé pre úspech misie spoločnosti v Afrike, a povedal:

„Tento rok ponúkne náš prvý kurz v Afrike, pravdepodobne v Etiópii a očakávame, že prvá várka etiópskych vývojárov bude do konca roka prispievať do Cardano kódu.“

Cardano pomáha v rozvojovom svete

Medzitým už Hoskinson na začiatku tohto roka hovoril na túto tému na londýnskej School of Economics. Predstavil celý rad nápadov ako Cardano plánuje pomáhať v rozvojovom svete. Hovoril napríklad o problémoch týkajúcich sa katastra nehnuteľností, kde sú vlastníci nehnuteľností doslova vykopnutý zo svojho vlastného majetku kvôli nedostatočnému vedeniu záznamov. Krajiny ako Rwanda, Keňa a Ghana už v súčasnosti podnikajú prvé kroky v územných vysporiadaniach či katastrálnych pozemkových registroch, všetko samozrejme s využitím blockchainu, čo je kľúčové zameranie Cardano a IOHK. Listy vlastníctva sú veľmi dobrým príkladom pre aplikáciu blockchainu a smart kontraktov.

Hoskinson ďalej vysvetlil, že jedným z dôvodov, prečo vstúpil sveta kryptomien, bolo „preskúmať, aké náležitosti sú potrebné pre to, aby mohol ľuďom na celom svete odovzdať nástroj s ktorým dokážu vyriešiť svoje vlastné problémy.“

Pred odchodom do Afriky bol Hoskinson v Tel Avive, kde na konferencii EuroCrypto 2018 spolu s vývojármi z partnerskej spoločnosti IOHK predstavovali Cardano kryptografov z celého sveta.


Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...