Sledujte nás aj na

Ethereum vývojári sa dohodli na čase spustenia dlhoočakávanej aktualizácie Constantinople. Ten by mal byť aktivovaný s príchodom bloku č. 7,080,000. Podľa odhadov manažéra Party Ethereum clientu, Afriho Schoedona by sa to mohlo udiať v období medzi 14. až 18. januárom 2019.

Constantinople mal byť pôvodne aktivovaný v novembri tohto roka, no vývojári sa ho nakoniec rozhodli odložiť v dôsledku niekoľko chýb nájdených v kóde po tom, ako bola táto aktualizácia nasadená na testovaciu sieť Ethereum. Avšak na poslednom meetingu sa core vývojári Etherea dohodli na spustení aktualizácie, a to s príchodom bloku č. 7,080,000.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Na core developer meetingu sa diskutovalo aj o ProgPoW — o navrhovanej zmene algoritmu PoW (proof-of-work), na ktorom Ethereum funguje. Vývojári totiž uvažujú o zakázaní špecializovaného ťažobného hardvéru, známeho ako ASIC zariadenia. Hoci vývoj ProgPoW prebieha hladko, vývojári sa ešte nezhodli na finálnej podobe kódu.

„O ProgPoW ešte nebolo definitívne rozhodnuté,“ povedal Hudson Jameson, hovorca Ethereum Foundation.

Ako sa nás dotkne blockchain o 10 rokov?

Čo nové prináša Constantinople?

Okrem menších úprav a vylepšení prináša Constantinople hard fork významné novinky a zmeny. Tie sa v ETH svete nazývajú EIPs (Ethereum Improvement Proposals) a medzi tie najdôležitejšie patria:

  • EIP 145 — nákladovo efektívnejší prístup k spracovávaniu informácií
  • EIP 1014 — lepší prístup k riešeniu škálovania siete, ako sú transakcie mimo hlavnú sieť
  • EIP 1052 — zlepšenie spôsobu spracovania smart kontraktov
  • EIP 1234 — 12-mesačné oneskorenie pre spustenie difficulty bomb a zníženie odmeny za vyťaženie bloku z 3 ETH na 2 ETH
  • EIP 1283 — lepší spôsob ako speňažiť zmeny v uložených dátach (vykonávané vývojármi smart kontraktov).

Okrem toho predstavuje aktivácia Constantinople jeden z posledných krokov predtým, ako Ethereum zavedie Proof-of-Stake. Avšak, ťaženie blokov pomocou hardvéru bude aj naďalej možné, no so zníženou odmenou z predošlých 3 ETH na 2 ETH za blok. Constantinople je tak v poradí druhá aktualizácia, ktorá dramaticky zredukuje odmeny za ťaženie. V októbri 2017 bola implementovaná aktualizácia Byzantium, ktorá zredukovala odmenu za blok z pôvodných 5 ETH na 3 ETH.

Proof of Stake: Algoritmus založený na vlastníctve majetku, v tomto prípade tokenov. Ak vlastníte určité percento tokenov, dostanete časť odmeny za vyťažený blok.

Martin Holst Swende, bezpečnostný vedúci Ethereum Foundation a Go-ethereum klienta uviedol, že nový softvér bude obsahovať aj núdzový prepínač na odloženie aktualizácie v prípade akýchkoľvek neočakávaných problémov.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...