Sledujte nás aj na

Zakladateľ Etherea a popredná osobnosť v krypto-sfére Vitalik Buterin nesúhlasí s návrhom, že Ethereum nutne potrebuje aktualizáciu kódu a následný hard fork, aby sa sieť stala rezistentnou na ťaženie pomocou ASIC zariadení.

Ethereum vývojári diskutovali o nadchádzajúcej novej generácii Bitmain ASIC ťažobných zariadní. V rámci diskusie dospeli k záveru, že momentálne nie je potrebné modernizovať sieť prostredníctvom hard forku.

„Toto nie je Bitcoin, kde sú vo vedení mineri. Pokiaľ sa stanú (mineri) nebezpečnými pre sieť, len urýchlime vývoj aktualizácie Casper,“ povedal Vitalik Buterin.

Nová generácia ASIC zariadení

Podľa Buterina je ťaženie pomocou ASIC zariadení „len“ 2.5x efektívnejšie ako súčasné ťaženie pomocou GPU (grafických kariet). Pokiaľ by existovala reálna hrozba, že by nové efektívne zariadenia narušili rovnováhu v sieti, podľa Buterina by vývojári jednoducho zmenili algoritmus. Avšak to by spomalilo budúci vývoj, čomu sa chcú vývojári pri Ethereu vyhnúť.

Bitmain, čínska spoločnosť a najväčší svetový výrobca ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) ťažobných zariadení, z veľkej časti predáva tieto prístroje  ťažiarom Etherea.

Dňa 3. apríla 2018, Bitmain predstavil Ethereum ťažobné zariadenie s názvom Antminer E3. Tento prístroj má byť v predaji od júla tohoto roka. Predaj nového Antminer E3 však bude obmedzený na predaj jedného kusu na zákazníka s dodatočnými prepravnými obmedzeniami pre Čínu a Taiwan. Analýza od spoločnosti CryptoSlate opisuje model Antminer E3 ako drahý, ale výkonný a podľa nich je až 3x výkonnejší v porovnaní s podobným hardvérom. Antminer E3 totiž pracuje s algoritmom Ethash, ktorý sa používa v Ethereum sieti.

Nový Atnminer E3 stojí $800.

Ethereum aktualizácia Casper

Plánovaná aktualizácia Ethereum siete Casper, v rámci ktorej má dôjsť k prechodu z PoW (Proof-of-Work) na hybridný PoW/PoS (Proof-of-Work/Proof-of-Stake) algoritmus pre potvrdzovanie transakcií, účinne zneefektívni ťažbu pomocou ASIC zariadení. Avšak treba poznamenať, že Casper je stále vo vývoji, čo pre ASIC minerov znamená, že ešte majú pred sebou veľa času kým sa budú musieť obrátiť na ťažbu inej kryptomeny.

Casper, aktualizácia pre Ethereum, je momentálne v druhej fáze testovania. Zákazníci spoločnosti Geth a Parity môžu čoskoro začať s integráciou, povedal Buterin a zdôraznil význam ich skorého začlenenia do procesu. V súčasnosti prebieha proces kontroly a overovania Casper. Avšak v prípade, že vznikne potreba vyvrátiť hrozbu ASIC, táto fáza sa môže skrátiť, aby sa aktualizácia vykonala čo najskôr, dodal Buterin. Overovanie a testovanie Casper platformy sa začalo v polovici marca a bude trvať asi ešte päť a pol mesiaca

Vývojári taktiež diskutovali o možnosti vytvoriť špeciálny algoritmus pre konfrontáciu s ASIC zariadeniami. Buterin dodal, že je možné takýto algoritmus napísať, ale len ako záložný plán a za predpokladu, že to nespomalí prácu na aktualizácii Casper.

Na stretnutí sa Buterin tiež zaoberal témou svojho nedávneho návrhu ohraničiť množstvo dostupného ETH na 120 miliónov. Tento návrh bol pôvodne myslený ako 1. aprílový žart. Avšak silná diskusia, ktorá sa v Ethereum komunite rozbehla podnietila Vitalika Buterina o tomto návrhu rozmýšľať. Ak dôjde k dohode v rámci komunity, strop pre ETH by mohol byť zavedený do ďalšej aktualizácie v sieti alebo popri aktualizácii Casper, povedal developer. Viac o tomto návrhu a čo by to pre Ethereum znamenalo sa dozviete v našom článku tu.

Zdroj: coinfox.infoZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...