Sledujte nás aj na

Väčšina tvrdí, že súčasný medvedí trh (bear market – obdobie na trhu keď ceny skôr klesajú) na kryptomenovom poli sa v dlhodobom horizonte prejaví ako výhoda. Doslova až neudržateľný rast z konca roka 2017 priťahoval väčšinou maloobchodníkov, ktorí snívali o tom, že sa rýchlo dostanú k veľkým peniazom. Pre samotný trh virtuálnych mien to ale pravdepodobne nebolo až tak pozitívne obdobie.

Inštitucionálni investori nevstupujú do podobne volatilných trhoch radi. Od začiatku roka sme v poklese, ale zároveň je to skôr vyvážený pokles. Toto pravdepodobne stačí niektorým veľkým menám, ktoré prejavujú záujem investovať do digitálnych mien. Reč je napríklad o Soros Fund či Reckefellerovom VenRock.

Prísun veľkých inštitucionálnych peňazí bude mať vplyv na nejednu kryptomenu. Poďme sa však pozrieť ako je na tom momentálne obľúbené Ethereum.

Kľúčové prvky

  • Cenu ETH sa nepodarilo posunúť na vyššiu úroveň ako $433 a pokračuje klesajúci trend voči americkému doláru.
  • Včerajšia zvýraznená hlavná vzostupná trendová línia so supportom na $404 bola prelomená na hodinovom grafe ETH/USD (zdroj údajov je burza Kraken).
  •  Tento pár si v súčasnosti drží úroveň $385 a 100 hodinový jednoduchý kĺzavý priemer (SMA).
  • Cena Etherea je pod miernym tlakom voči americkému doláru a Bitcoinu. ETH/USD  musí zostať nad 100 hodinovým SMA, aby sa znova zotavil.

Cenový trend Etherea

Včera došlo k slušnému vzostupnému pohybu nad úrovňou $400 v cenách ETH voči americkému doláru. Cena sa dokonca obchodovala nad úrovňou $430, ale nedokázala tohto menšieho rastu získať silnejšie momentum.

Okrem toho, včerajší zvýraznený býčí trend (bull market) so supportom na úrovni $400 bol prelomený na hodinovom grafe ETH/USD. Toto otvorilo dvere prepadom a cena takmer padla na úroveň $385. V tomto momente sa cena zotavuje a ETH sa obchoduje nad úrovňou $400, v čase písania článku presne na $409.82.  Akonáhle sa cena zotaví nad $400, v blízkej budúcnosti by sa ETH mohlo obchodovať na $415 až $420, kam cena momentálne úspešne smeruje.

Zdroj:NEWSBTC

Na druhej strane, ak sa cena prelomí pod hranicou $386, tak môžeme očakávať ďalší, ešte hlbší pokles. Hlavný support pod $386 je na úrovni $370.

Hodinový MACD MACD je naspať v bearish (medvedej) zóne

Hodinové RSI RSI kleslo a v súčastnosti je pod úrovňou 50 s neutrálnymi signálmi

Hlavný support – $386

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...