Sledujte nás aj na

DiamCoin, netreba si ho mýliť s podobným tokenom Diamco.in, plánuje byť novou verziou stablecoinu, ktorý bude viazaný na hodnotu diamantu. Každý token bude viazaný na hodnotu mili-karátu diamantu. Vychádza nám z toho, že tisíc tokenov sa bude rovnať jednému karátu diamantu a 14,000 tokenov sa bude teda rovnať 14-tim karátom diamantu. DiamCoin nie je stablecoinom v zmysle, že vložíte do neho istú hodnotu a takú istú dostanete späť, avšak môžete si vybrať aj diamanty samotné.

Spoločnosť Hello Diamonds ponúka služby softvérových riešení pre priemysel s diamantmi už niekoľko rokov. DiamCoin je ich prvým krokom do sveta blockchainu. Zakladatelia tejto spoločnosti, ktorá sídli na Cypre už predtým založili spoločnosť s názvom Hello Football, ktorá pomáha využívať aktuálne dáta od fanúškov, aby tak ohodnotili hráčov futbalu.

Pomocou výpočtovej lingvistiky a interných algoritmov sme schopní spracovať a pochopiť akýkoľvek súbor údajov vrátane prirodzených jazykových zdrojov nájdených on-line. My v Hello Football pevne veríme, že futbalový priemysel ako celok je zrelý na revolúciu. Ako špecialisti na zisťovanie cien predstavujeme nový spôsob zdokonaľovania hodnotenia futbalistov v reálnom čase.

DiamCoin mal prvotne bežať na Ethereum sieti

Hello Diamonds, tak ako aj väčšina vývojárov tokenov sa najskôr rozhodovali pre sieť Ethereum. Token, ktorý dokončili mal byť vydaný v nasledujúcich mesiacoch, no vývojári si uvedomili, že Ethereum sieť už viac nemusí byť tou najlepšou voľbou.

K zmene rozhodnutia dospeli vďaka nedávnemu uvedeniu novej smart kontrakt platformy Wormhole, ktorá beží na Bitcoin Cash sieti. Hello Diamonds sa tak prenesením svojho tokenu do novej sieti stali prvým projektom, ktorý reprezentuje stablecoin na sieti Bitcoin Cash. DiamCoin bude taktiež jeden z prvých tokenov založených na Wormhole s plánovaným štartom najneskôr začiatkom budúceho roka.

Dôvody prechodu sú v tomto bode jasné: rýchle a väčšie bloky, nízke transakčné poplatky a vysoká bezpečnosť.

Koncept tokenov, ktoré sú kryté fyzickými aktívami uloženými na nejakom mieste je ešte stále neotestovaný. V súčasnosti to je viac badateľná oblasť, než idea USDT, ktorá predpokladá, že by mali jeho používatelia veriť bankovému účtu Tethera, čo platí aj pre ostatné stablecoiny.

V prípade úpadku trhu nebude DiamCoin nikdy stratený

V ich prospech hrá aj skutočnosť, že spoločnosť Hello Diamonds využila ekonóma, ktorý získal Nobelovu cenu. Sir Christopher Pissarides im pomohol navrhnúť systém. Tokeny budú zrejme obchodovateľné, čo znamená, že bežný krypto používateľ bude mať možnosť arbitráže s nadobudnutým aktívom a diamantom. DiamCoin bude podľa videa na stránke spoločnosti, ponúkať dôležitú ochranu proti celkovému úpadku trhu.

V prípade, že všetky kryptomeny zmiznú, DiamCoin nebude nikdy stratený. DiamCoin si bude stále držať hodnotu fyzického diamantu, ktorý bude v nákupnej hodnote.

Hello Diamonds už vypracovali whitepaper, ktorý ďalej vysvetľuje špecifikácie a detaily systému. Podľa istého zdroja, spoločnosť aktívne spolupracuje s vývojármi z Bitcoin.com, aby tak urýchlili vývoj ich softvéru.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...