Sledujte nás aj na

Najobľúbenejší Ethereum klient geth prešiel aktualizáciou, ktorá presadzuje Byzantium upgrade. Tento upgrade, ako už bolo viackrát avízované, by sa mal uskutočniť neskôr tento mesiac – 17.10.2017.

V kóde klienta Go Ethereum (geth) je možné nájsť informáciu, že hard fork nastane s blokom číslo 4 370 000, čo bolo stanovené 22. septembra na jednom z pravidelných Ethereum core devs meetingov. Tieto meetingy môžete sledovať na youtube kanáli Ethereum Foundation, jedná sa však väčšinou o programátorské záležitosti. S vydaním geth sa sieť približuje k realizácii prvej z dvoch častí spomínaného Metropolis upgrade-u. Aktualizácia geth je veľmi dobré znamenie, že práce na Metropolis úspešne pokračujú ďalej, a to značne zvyšuje pravdepodobnosť, že upgrade nastane v stanovenom čase.

Geth, ktorý spravuje švajčiarska nezisková organizácia Ethereum Foundation, beží, podľa informácií z ethernodes.org, na 69 percentách všetkých Ethereum uzlov.

Ak teda ostane mining blokov na približne rovnakej úrovni ako dnes, nastane hard fork presne 17. októbra tohto roku. Už predtým sme boli svedkami mierneho omeškania v podobe jedného dňa, takže aj tento termín je len približný.

Každý, kto prevádzkuje Ethereum uzol s geth klientom, by mal svoj softvér aktualizovať, aby zabezpečil plynulý prechod na novú verziu a taktiež samotný hard fork.

Spolu s uverejnením novej verzie geth, Ethereum developer Peter Szilágyi odporučil prevádzkovateľom uzlov, aby aktualizovali svoj softvér najmenej týždeň pred spustením na mainnete. Ostatní klienti, ako napríklad Mist, budú vydávať aktualizácie v nadchádzajúcich dňoch, predpovedal Szilágyi.

„Nenechajte si prosím prechod na verziu 1.7.x (1.7.1 pre Byzantium) na poslednú chvíľu pred hard forkom. Zabránite tým akýmkoľvek prekvapeniam, pretože nová verzia obsahuje netriviálne optimalizácie databázy (a tiež nám to dáva čas na opravu problémov, ktoré sa môžu  vyskytnúť)“, dodáva Szilágyi.

Táto nová verzia geth klienta prichádza v dobe spamových útokov na testovaciu Ethereum sieť Ropsten, no ani tieto nepríjemné okolnosti neodradili vývojárov od práce na Byzantiu.

Ako sme spomínali, nadchádzajúci hard fork je prvou časťou väčšej aktualizácie plánovanej pre celú Ethereum platformu. Bude obsahovať množstvo vylepšení vrátane zvýšenej rýchlosti a taktiež bezpečnosti, ale aj zkSNARK – technológiu na overenie transakcie bez zverejnenia totožnosti oboch zúčasnených strán (napríklad Zcash toto používa od svojho vzniku).

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...