Sledujte nás aj na

Ethereum vývojári pracujú na zavedení experimentálneho proof-of-stake protokolu  do samostatnej testovacej siete Casper.

Počas piatkového stretnutia core vývojárov, zakladateľ spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin povedal, že Casper protokol je pripravený na testovanie. Výhodou Casper siete je fakt, že môže poskytnúť zvýšenie bezpečnosti pri testovaní zdrojového kódu medzi rôznymi klientmi. Táto sieť tiež môže pomôcť zjednodušiť prácu vývojárov, najmä tých, ktorí pracujú na projektoch, ktoré sú prepojené s rozličnými klientmi Ethereum siete. Klient je v tomto prípade akýkoľvek uzol Ethereum siete, schopný overovať smart kontrakty, ťažiť nové bloky a ďalšie operácie s tým spojené.

Potreba testovacej siete

Potreba novej testovacej siete je daná aj faktom, že jediné testovacie prostredie, Ropsten, momentálne používa proof-of-work protokol (rovnako ako aj hlavná ETH sieť). Ďalší dôvod je počet minerov podporujúcich túto sieť, ktorý je pomerne malý, a preto je sieť Ropsten náchylná na rôzne druhy kybernetických útokov. Zvyšné testovacie siete, Rinkeby a Coven, používajú na odstránenie týchto hrozieb protokol proof-of-authority, no nedostatok interoperability (schopnosť rôznych systémov vzájomne spolupracovať a dosiahnuť vzájomnú súčinnosť) je pre vývojárov skôr odstrašujúci.

Samotný Casper protokol určite nie je pripravený na rozsiahlu adopciu, nieto ešte na integráciu do hlavného reťazca Ethereum. Na stretnutí však niektorí vývojári poznamenali, že je už najvyšší čas začať protokol testovať.

“Ak chceme niekedy nasadiť Casper protokol do prevádzky v niektorom z budúcich hard forkov, potom potrebujeme, aby ľudia začali s jeho implementáciou,” tvrdí developer Peter Szilagyi.

Na meetingu vývojári potvrdili, že Casper je plne implementovaný v jazyku Python a že už bol podrobený menším testom.

Stretnutie sa skončilo rozhodnutím uskutočniť výskum nového testovacieho prostredia, ktorý bude viesť vývojár Piper Merriam spolu s predstaviteľmi vývojových tímov Parity, Geth a Casper.

„Možno by bolo pekné mať testovaciu sieť, ktorú by ľudia naozaj chceli používať,“ na záver kriticky zavtipkoval Szilágyi.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...