Sledujte nás aj na

Len pred dvoma dňami Ethereum (ETH) prerazilo hranicu $700, a to v priebehu mája už po druhýkrát. ETH chvíľu na úrovni $700 bojovalo s rezistenciou, no nestratilo hybnosť a pokračovalo v raste. Len deň a pol mu trvalo získať na hodnote ďalších $100 a dnes 4. mája prerazilo dôležitú hranicu $800, prvýkrát v tomto roku od spustenia silnej recesie vo februári.

ETH na $800

V čase písania článku ETH oscilovalo na hranici $800, čo predstavuje zisk takmer 20% oproti hodnotám z pred týždňa. Trhová kapitalizácia je skoro $79.3 miliardy. Denný objem obchodovania sa zastavil na $4.01 miliardy. Treba podotknúť, že deň dozadu bola táto hodnota skoro o $1 miliardu menšia, čo je naozaj pekný nárast v aktivite obchodovania.

Vývoj ETH za posledných 7 dní.

 

Trhy celkovo vyzerajú veľmi zdravo, vykazujúc znaky silného rastu v najbližších pár dňoch. V závislosti od miery rastu môžeme očakávať, že Ethereum čoskoro prekoná $900, ale to je samozrejme špekulácia založená na poslednom vývoji trhu a nedá sa potvrdiť.

Máme však pred sebou víkend a s ním prichádzajú aj „výpredaje“ kryptomien. Najbližšie dva dni môžeme očakávať testovanie novodosiahnutej úrovne $800. Ak to cez víkend ETH vydrží, môžeme očakávať spomínaný rast.

Nové granty od Ethereum Foundation

Budúcemu rastu ETH hrá do kariet aj fakt, že len pred 2 dňami Ethereum ohlásilo novú vlnu grantov nadácie Ethereum Foundation. Tieto granty sú určené na pomoc pri vývoji DApps (decentralizovaných aplikácií) a inteligentných zmlúv (smart kontraktov) na Ethereum blockchaine. Granty sú poskytované tímom, ktoré pracujú na rozvoji a podpore ekosystému Ethereum, ktoré nedostávajú finančné prostriedky z predaja ICO alebo tokenov. V rámci grantov ponúka spoločnosť Ethereum okrem finančných prostriedkov aj networking, technickú podporu a celkovo platformu na spoluprácu a zdieľanie informácií.

„Ďakujeme všetkým za podanie prihlášky a s radosťou vám oznamujeme ďalšie nové granty Ethereum Foundation. Doteraz bolo pre 22 grantov vyčlenených až $2.84 miliónov. Prihláste sa tu na ďalšie kolo,“ píše sa v príspevku na sociálnej sieti Twitter,

Záver

V súčasnosti môžeme pozorovať na trhu pozitívne pohyby pre ETH. Historicky dosiahol ETH najvyššiu hodnotu vo výške $1,389. Táto hodnota je teraz samozrejme ešte ďaleko, ale vzhľadom na stav trhov, skúsenosti z minulých rokov a súčasné optimistické indikátory je nový rekord bližšie, ako si myslíme. S istotou môžeme povedať, že ak Ethereum prerazí v nasledujúcich dňoch $900, čoskoro sa budeme pozerať na štvorciferné číslice vedľa ETH tickeru. Za predpokladu, že Ethereum sa podarí udržať nad $800 dosť dlho, vytvorí sa silná zóna rezistencie, ktorá by mohla účinne obrániť túto druhú najpopulárnejšiu kryptomenu pred poklesom.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...