Sledujte nás aj na

Tohtoročný august bol pre kryptomenový trh náročný. Bitcoin prudko klesol na cene, no sú to práve altcoiny, ktoré počas posledného obdobia „krvácali“najviac .

Hodnota najsilnejšej kryptomeny Bitcoin, klesla za posledných 15 dní o 18 % a v čase písania článku dosahuje cenu $6,343. Napriek tomu, že celková trhová kapitalizácia kryptomenového trhu klesla na súčasných približne $200 miliárd, dominancia BTC na trhu vzrástla na 53%. Tento fakt naznačuje, že väčšina kapitálu bola z trhu vytiahnutá z altcoinov, poprípade mnoho investorov prenieslo svoje úspory v altcoinoch do BTC.

Dominancia BTC na trhu od začiatku roka graduálne stúpa.

Momentálny negatívny trend najviac potrápil altcoiny, vrátane najpopulárnejšieho altcoinu Etherea (ETH). Tento priekopník na poli smart kontraktov klesol pod úroveň $300 a v súčasnosti sa obchoduje za $282.72. ETH naposledy dosahoval takúto cenovku v septembri 2017. Od začiatku roka, hodnota ETH klesla až o 82%, z januárového ATH hodnoty $1,400.

ETH počas augusta postupne klesal na cene.

 

Analytik spoločnosti Investing.com Clement Thibault zhrnul súčasné dianie:

„Verím, že sme svedkami pokračovania medvedieho trhu. ETH nie je prvé ani posledné aktívum, ktoré sa správa cyklickým spôsobom. Bitcoin v minulosti takisto zaznamenal počas medvedieho trhu pokles o 80%, takže to nie je nič nové ani vo svete kryptomien. Pri pohľade do budúcnosti si nemyslím, že sme už von z tohto negatívneho cyklu. Kým sa samotný trh otočí, myslím si, že Bitcoin a ďalšie kryptomeny ešte istú dobu budú pokračovať v klesaní.“

Čo by mohlo pomôcť Ethereu?

Existuje jedna podstatná vec, ktorá môže v blízkej budúcnosti pomôcť s cenou Etherea (ETH). Ak by prišla určitá dohoda alebo implementácia nejakého riešenia problémov so škálovateľnosťou, zvýšila by sa aj využiteľnosť ETH vo svete blockchainu. Existujú však aj bezpečnostné riziká, ktoré je potrebné vyriešiť a nechcem ETH prísť o nových či existujúcich zákazníkov, ktorí si môžu zvoliť iné konkurenčné projekty typu EOS, Tron (TRX) alebo Zilliqa (ZIL) ako ich hlavnú smart konkrakt a dApps platformu.

Prečítajte si: Ethereum vs. EOS, ktorá platforma je lepšia?

Riešenia škálovania, na ktorých Ethereum vývojári pracujú:

  • Sharding – umožňuje uzly (nodes) a transakcie rozdeliť do menších skupín
  • Raiden – škálovanie ETH pomocou bočných reťazcov (off-chain, side-chain riešenia)
  • Plasma – pomocou série smart konkraktov sa vytvorí hierarchia bočných reťazcov na sieti ETH

Jedna vec, ktorú by sme si mali pamätať je, že platforma Ethereum bola odrazovým mostíkom spomínaných projektov Tron, EOS a Zilliqa, ktoré sa po zavedení ich vlastných blockchain sieti stali jeho priamymi konkurentmi. Je načase, aby sa ETH tiež vyvíjal a dokázal, že je oprávneným kráľom smart konkraktov.

Zdroj: ethereumworldnews.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...