Sledujte nás aj na

Pretrvávajúca recesia a krvácajúce trhy nenechali žiadnu kryptomenu na pokoji. Nedávny 51 % útok na sieť Ethereum Classic (ETC) otriasol kryptomenovou komunitou. Mnoho investorov a kryptonadšencov reagovalo odklonením sa od ETC a očakávalo sa, že to túto kryptomenu silne poznačí. Avšak porovnanie vývoja ETC a jeho bratranca Ethereum (ETH) odhaľuje zaujímavé skutočnosti.

Pri porovnávaní cenového vývoja ETC a ETH prišiel Kevin Rooke na zaujímavé závery, s ktorými sa podelil na sociálnej sieti Twitter:

„Minulý týždeň spoločnosť Coinbase informovala o 51 % útoku na Ethereum Classic so škodou v hodnote viac ako $1 milión. Od tej doby však Ethereum Classic * prekonal * Ethereum o 7 %. WTF. „

Nedávno kryptomena Ethereum Classic čelila 51 % útoku od hackerov, čo vyvolalo veľa otázok a pochybností o bezpečnosti digitálnych aktív. Stále nie je známe, kto stojí za 51 % útokom. Zaujímavé je, že hackeri vrátili tokeny v hodnote $100,000. Niektorí kryptonadšenci si myslia, že za útokom stoja white hat hackeri (tzv. dobrí hackeri), ktorí chceli upozorniť na zraniteľnosť ETC siete. Sú to však len dohady a pravá motivácia útočníkov zostava momentálne neznáma.

ET

Štatistiky, ktoré predložil užívateľ Kevin Rooke poukazujú, že Ethereum Classic (ETC) klesol na cene menej ako Ethereum (ETH) a to aj napriek tomu, že sa stal obeťou 51 % útoku.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Rookie zhromaždil údaje o ETH a ETC 7. 1. a 13. 1, ktoré následne porovnal. ETC za toto obdobie zaznamenal pokles 16.7 %, zatiaľ čo ETH až 23.4 %. ETH teda malo horší týždeň ako ETC, ktoré malo po útoku zastavené transakcie na viac ako pol dňa.

Osem najzaujímavejších Bitcoin transakcií

 

Jedno z možných vysvetlení horšej situácie ETH môže tkvieť v nedávno odloženom Constantinople hard forku. Ten sa zdá byť pre vývojárov ETH tuhým orieškom, keďže sa nejedná o prvé posunutie tejto aktualizácie. To si uvedomuje aj kryptokomunita, ktorá na odloženie mohla reagovať zvýšenou opatrnosťou voči investíciám do tejto kryptomeny.

 

Zdroj: twitter.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...